Восени через засушливу погоду частина посіяних на території Кегичівського району озимих не зійшло.

Як роз’яснив директор Інституту рослинництва ім. В. Я. Юрьева УААН Віктор Кириченко, погодні умови, що склались в цьогорічну зиму, посприяли тому, що озимі проросли під снігом: промерзання ґрунту не було, при цьому грунт отримав достатньо вологи.

«Відновлення культур сталося під час першої хвилі опадів. Оскільки рілля була не промерзла, вся волога пішла в грунт. Промерзлого ґрунту також немаємайже всюди під снігом можна копати землю. Тобто, весь сніг знову піде в грунт. А його на території області випало від 25 до 60 смце 240-500% декадної норми», – зазначив Віктор Кириченко наприкінці січня.

Крім того, сприятливі умови призвели до збільшення вмісту цукрів у сходах до 39%. Це, за словами вченого, дуже хороший показник – і з кінця грудня минулого року він продовжує рости.

Незважаючи на позитивні прогнози по озимих, в господарствах району проведено роботу по підготовці матеріалу на пересівання цих культур в разі поганих сходів. Пересівати їх планують, в основному, зерновими культурами.

На площах, де єсходи, застосовано підвищену кількість добрив для покращення їх стану.На сьогодні підживлено по мерзлоталому ґрунту 63%. Забезпеченість сільгосппідприємств Кегичівського району мінеральними добривами на сьогодні складає 100%. Сподіваємось, що погодні умови березня посприяють розвитку озимої.

Що стосується насіння ярих зернових та зернобобових культур, то потребу в насінні під урожай 2016 року сільськогосподарські підприємства району забезпечили в повному обсязі.Такожв господарствахуже відремонтовано та підготовлено до роботи 95% техніки.