На базі елітно-насінницького господарства СТОВ «Колос» групи «Агротрейд» у селі Шелестове Коломацького району відбулася нарада «День поля» з питань передзбиральної оцінки сортів озимих та ярих культур. На ній були присутні представники Департаменту АПР ХОДА, Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, керівники сільгосппідприємств Харківської, Полтавської та Сумської областей, а також селекціонери науково-дослідних установ НААН України.

«Агротрейд» обіймає провідні позиції в українському аграрному секторі, компанія займається господарською діяльністю з виробництва, зберігання, переробки та торгівлі сільськогосподарською продукцією та насінням. Важливо, що вона купує насіння тільки у оригінаторів згідно ліцензійних договорів та контрактів та при вирощуванні витримує всі технологічні процеси.

Присутнім на нараді були представлені насінницькі посіви озимої пшениці селекції Інституту селекції і генетики НААН України (Одеса), Інституту фізіології рослин і генетики НААН України, Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла НААН (Київ), ярого ячменю селекції Інституту селекції і генетики НААН України (Одеса), селекції Інституту рослинництва ім. В.Я.Юр’єва НААН. Вони також оглянули ділянки гібридизації кукурудзи Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, ділянки гібридизації кукурудзи та соняшнику та товарні посіви кукурудзи «Євраліс» (Франція).

– Компанія «Агротрейд» збирається будувати на базі СТОВ «Колос» насіннєвий завод з комплектуючим обладнанням датської фірми «Cimbria». Будівництво планується провести в два етапи – до кінця 2014 року здати в експлуатацію лінії по очищенню та сушінню насіння зернових культур, а до кінця 2015 року – встановити обладнання для сушіння та калібрування насіння кукурудзи потужністю 5 тис. тонн на рік. Це дасть можливість забезпечувати високоякісним насінням сільгосптоваровиробників не лише нашого регіону, але й інших регіонів України, – розповіла завідувач сектору насінництва та кормовиробництва управління агротехнічного забезпечення Департаменту АПР Олена Шевченко.