За інформацією начальника управління агропромислового розвитку Харківської РДА Євгена Беліменка, в цьому році структура посівних площ ярих зернових та зернобобових культур по всім категоріям господарств складає 18323,1 га, з них 15123 га по сільськогосподарським підприємствам. З ранніх культур — ячменю буде посіяно 6615,4 га, що на 1060 га більше порівняно з посівом минулого року. З пізніх культур — кукурудзи на зерно буде посіяно 9150,7 га, що на 1469 га більше ніж в минулому році.

Згідно з оперативною інформацією, господарства агропромислового комплексу району розпочали підживлення озимих культур. При плані 11657,2 га по сільгосппідприємствах підживлено 6800 га., при нормі внесення 100 кг у фізичній вазі на 1 га.

Фахівцями управління агропромислового розвитку проведена робота з моніторингу обстеження посівів озимих культур. Обстеження посівів у господарствах району показало, що озима пшениця увійшла в зиму в різному стані залежно від погодних умов, місця розташування конкретної пайової частки й технології вирощування. Виходячи з густоти рослин та їх розвитку, площі посівів за категоріями перебувають в такому стані:

– рослини першого та другого строку сівби перебувають в фазі повного кущіння. Більшість посівів, висіяних до 5 вересня, мають висоту 30-36 см та утворили по 7-9 пагонів;

– рослини другого строку сівби заввишки 20-25 см та утворили по 3-4 пагони й 5-6 вторинних корінців;

– озима пшениця третього строку сівби знаходиться у фазі початку кущіння 3-х листків, їх висота становить 10-12 см.

В умовах поточного року відзначено значне пошкодження рослин хворобами та шкідниками. Найбільш ушкодженими є посіви ранніх строків сівби, що пояснюється одночасним розвитком цих посівів та відродженням шкідників.

«У переважній більшості господарств підготовка до весняно-польових робіт вже завершилась або закінчується, — сказав Євген Беліменко. — Але є й такі господарства, де, як кажуть, «кінь не валявся». Це ПФ «Комунар» — власник Безлюдівський м’ясокомбінат. Техніка, м’яко кажучи, у «стадії ремонту», а урожайність в 2012 році найнижча по району та складає: по кукурудзі на зерно – 6,7 ц/га, по соняшнику – 10 ц/га; АТ «Утківське відгодівельне господарство»; ДП «Центральне»… Але аграрії Харківського району проведуть весняно-польові роботи у максимально стислі строки та утримають лідируючі позиції серед інших районів області».

(За матеріалами газети «Трибуна трудящих»)