Про це на обласній робочій нараді у Департаменті АПР сьогодні, 12 квітня 2019 року, повідомив заступник директора Департаменту – начальник управління соціально – економічного розвитку Євгеній Філатов.

У цьому році будуть фінансуватися 6 програм підтримки розвитку агропромислового сектору. Це фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів (виділено 127,2 млн. грн.), фінансова підтримка розвитку фермерських господарств (800,0 млн. грн.), державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними (400,0 млн. грн.), надання кредитів фермерським господарствам (200,0 млн. грн.), державна підтримка галузі тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) (3,5 млрд. грн.) та фінансова підтримка сільгосптоваровиробників (передбачено 882 млн. грн.).

– У державному бюджеті 2018 року на підтримку аграріїв було передбачено 6,4 млрд. грн., всього використано 4,2 млрд. грн., що становить 65% від загальної суми. Харківська область отримала державну підтримку в розмірі 150 млн. грн., це 9-е місце по Україні за обсягом використання коштів, – повідомив Євгеній Філатов.