В сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Лан» утримується на останню звітну дату 424 умовних голови худоби (в тому числі 442 гол. ВРХ, 142 гол. свиней та 143 гол. овець), що становить 22,6 ум. гол. на 100 га орних земель.

Це найвищий показник цільності поголів’я серед господарств району, що утримують тваринництво.

З початку поточного року в сільгосппідприємстві забезпечено стабілізацію основних видів худоби, а саме:

 

на 01.08.2016

+/- до 01.01.2016

% до 01.01.2016

ВРХ

442 гол.

+13 гол.

103%

в т.ч. корів

215 гол.

+38 гол.

121%

свиней

192 гол.

-16 гол.

92%

вівці

143 гол.

+8 гол.

106%

З початку року на звітну дату надоєно молока на 1 корову  на 869 кг більше, що становить 210 % до рівня минулого року.

Для зимівлі худоби у СТОВ «Лан» заготівлі кормів приділяють постійно належну увагу. Так, при потребі 430 тонн сіна фактично заготовлено 859 тонн, або 199% (тобто в середньому 4 тони на корову).

У вихідні дні робота на полях СТОВ «Лан» продовжувалася. У цьому засвідчився перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Протасов, що перебував із робочою поїздкою в господарстві.

«В сільгосппідприємстві продовжуємо заготівлю кормів. Силосу закладено 1421 тонну (до речі, формується вже друга силосна яма): спочатку силосували на МТФ №2, а тепер на МТФ №1. Окремий загін працює на перевезені соломи до місць зимово-стійлового утримання худоби, – повідомив генеральний директор СТОВ «Лан» Вячеслав Іщенко. – При цьому готуємо площі під посів озимих, проводимо основний обробіток ґрунту на зяб, тобто вже так звані осінньо-польові роботи».

«У процесі роботи я побачив два комбайни КСС-2,6, якими керували Володимир Щиковський (та Анатолій Кожушко) і Ігор Сподаренко. На тракторі Т-156 у силосній ямі зелену масу розрівнював та трамбував Олександр Щиковський. Транспортували ж силосну масу Віктор Вовк, Володимир Гадючка, Віталій Бакай, Сергій Якуба. Головний зоотехнік Ірина Калашник на ваговій проводила зважування вирощеної продукції та оформляла відповідну первинну бухгалтерську документацію, – розповів перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Протасов, простеживши весь технологічний цикл силосування від поля безпосередньо до силосної ями. – А щоденне і продуктивне використання погожих літніх днів при виконанні вже так званого комплексу осінньо-польових робіт суттєво змінюють навантаження на працівників і техніку восени та сприяють виконати всі роботи в кращі агротехнічні строки. Я впевнився у тому, що в СТОВ «Лан», де отримали цьогоріч  по 40 ц/га озимої пшениці та 30 ц/га ярого ячменю, вже сьогодні хочуть досягти кращих результатів у наступному році, над якими і працюють одразу ж після завершення обмолоту ранніх зернових культур».

(За інформацією сайту Близнюківської РДА)