Голова Вовчанської райдержадміністрації Сергій Мотузний провів семінар-нараду щодо безпечної організації весняно-польових робіт. На нараду були запрошені керівники сільськогосподарських підприємств, інженери з техніки безпеки та спеціалісти з охорони праці з Вовчанського та Великобурлуцького районів.

Про вимоги щодо безпечного проведення сільськогосподарських робіт та ряд інших проблем, з якими пов’язана безпека праці, присутнім розповіли начальник державної інспекції нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Д. Гринь, заступник начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Держсільгоспінспекції в Харківській області Ю. Ляшенко та начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань В. Пономарьов.

Як зазначалося на нараді, весняно–польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні – квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля 35% всього обсягу польових тракторних і майже така ж частка транспортних робіт.

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машинно–тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

Проведення весняно – польових робіт вимагає від роботодавців певних матеріальних затрат та зусиль по запобіганню виробничого травматизму, збереженню життя і здоров’я працюючих. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт. (За інформацією сайту Вовчанської РДА)