Заступник міністра аграрної політики та продовольства Андрій Дикун зустрівся з Першим секретарем Посольства Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммадом Реза Хейрхаханом. Під час зустрічі сторони обговорили питання співробітництва в сільському господарстві та активізацію роботи міжурядової українсько-іранської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Під час зустрічі Андрій Дикун наголосив, що Україна та Ісламська Республіка Іран не в повній мірі використовують свій потенціал в торговельно-економічних відносинах в агропромисловому комплексі. З метою активізації співробітництва в сфері сільського господарства, Андрій Дикун запропонував розробити Дорожню карту, відповідно до якої будуть визначені головні пріоритети подальшого розвитку відносин. Сторони обговорили експорт молочних продуктів від українських виробників. Іранська сторона повідомила про готовність закуповувати м’ясо-молочні продукти з України, а також висловила зацікавленість у закупівлі іншої сільськогосподарської продукції, в тому числі й зернових.

На зустрічі також було розглянуто можливість організації торгової місії та присутність на продовольчих виставках Ірану українських виробників молочної, м’ясної, овочевої, олійної, кондитерської та безалкогольної продукції. Також було домовлено про сприяння Міністерства сільськогосподарського джихаду Ісламської Республіки Іран у залученні українських підприємств на зазначені виставки.

На завершення зустрічі Перший секретар Посольства Ісламської Республіки Ірану в Україні Мохаммад Реза Хейрхахан висловив задоволення стабілізацією внутрішньополітичної ситуації, перспективними передумовами розвитку двосторонньої співпраці між країнами. Водночас, пан Мохаммад Реза Хейрхахан наголосив на повній готовності іранської сторони провести чергове засідання міжурядової українсько-іранської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Прес-служба Мінагрополітики