В Департаменті АПР відбулася нарада з виробниками цукру на Харківщині про організацію сезону цукроваріння 2013 року. Як відомо, перевиробництво цукру в Україні другий рік поспіль призвело до того, що його ціна на внутрішньому ринку сьогодні – 4900 грн за тонну – впала нижче витрат на виробництво (6200–7000 грн за тонну).

З урахуванням всього наявного в області цукру та експортних можливостей регіону в Департаменті разом з членами асоціації «Харківцукор» буде визначена потреба в обсягах виробництва цукру на наступний сезон і необхідна сировинна база для цукровиробників.

Очікується, що остаточне рішення буде ухвалене в перших числах квітня, щоб в посівну кампанію господарства вийшли з чітким розумінням необхідних площ посіву буряків.

Довідково: у лютому цього року компанія «Харківцукорзбут» із законтрактованих 10 тис. тонн цукру експортувала одну тисячу тонн у країни СНД. Це перша така угода на продаж цукру з території Харківської області за роки незалежності. Такі торгові операції проводитимуться і надалі.