Сьогодні, 5 лютого, в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України розпочалися традиційні щорічні заняття з підвищення кваліфікації агрономічних служб структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності. Цього року навчання будуть проходити з 5 по 8 лютого, участь у них беруть агрономи з усіх районів Харківської області.

У перший день занять учасників від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної привітав директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Нездюр. Він наголосив на тому, що наша область завжди була серед лідерів у сфері АПК, тому керівництво регіону, яке дуже багато робить для розвитку галузі, впевнено, що завдяки праці аграріїв Харківщини врожай-2018 буде вагомішим минулорічного.

Олександр Нездюр підкреслив важливість співпраці сільгоспвиробників з науковцями, що є запорукою подальшого розвитку галузі рослинництва, збільшення врожаїв та підвищення якості вирощуваної продукції. Тим більше, що у нашому регіоні є своя власна наукова школа, яка завжди готова допомогти, проконсультувати, забезпечити якісним насінням.

– Під урожай 2018 року сорти озимої пшениці селекції Інституту рослинництва ім. Юр’єва посіяні на 11% посівної площі. 39% площі озимої пшениці посіяно сортами Інституту фізіології рослин та генетики (Київ) та 26% – Селекційно-генетичного інституту УААН (Одеса). Хочу навести приклади врожайності озимої пшениці в 2017 році за сортами. За оперативними даними, озима пшениця селекції інституту рослинництва показала високу врожайність серед сортів інших селекцій. В середньому по області врожайність озимої пшениці сортів «Шулиндінка», «Розкішна» і «Харус» перевищила показник 50 ц/га, «Статна» – 45,8 ц/га, «Альянс» – 45,4 ц/га, «Запашна» – 45,1ц/га. Це свідчить про високу продуктивність сортів і вдалі напрацювання селекціонерів. Але є проблема – недостатня робота інституту по демонстрації своєї селекції, бо ж є, що демонструвати, є чим пишатися, є з чим працювати. Тому важливо всім аграріям приділяти особливу увагу співпраці з нашими науково-дослідними закладами, це буде лише на користь агропромисловому комплексу області, – сказав Олександр Нездюр.