Семінар проходив у селі Іванівка Ізюмського району з метою підтримки підприємницьких ініціатив щодо розвитку зеленого туризму. У його роботі взяли участь голова райдержадміністрації Л.Шамрай, начальник відділу культури і туризму РДА О.Рудь, фахівці обласної державної адміністрації, представники бізнесу та громадських організацій, сільські голови.

За словами доцента ХРІ НАДУ при Президентові України, керівника проекту «Підтримка підприємницьких ініціатив сільських мешканців у сфері зеленого туризму» Олега Кулініча, сільський зелений туризм може бути потужним двигуном у розвитку Ізюмського району. Зокрема, він зазначив: «Сьогоднішня зустріч є черговим кроком в розвитку Ізюмщини, тих справ, які надають можливість знайти додаткові кошти для розвитку територій. Адже зелений сільський туризм, з одного боку, може приносити користь тим, хто реально його розвиває, з другого боку – бути корисним для Ізюмського району в цілому».
У ході семінару обговорювалися питання планування розвитку територій, взаємодії підприємництва з владою та громадськими організаціями в питаннях розвитку зеленого туризму. Присутня на заході координатор української скаутської організації «Пласт» у місті Харкові Ірина Маркевич розповіла про «пластунський рух», спрямований на всебічне виховання та самовиховання молоді.
Також під час семінару кожен із присутніх поділився думками щодо своєї ролі у системі розвитку зеленого туризму в районі.
Голова райдержадміністрації Любов Шамрай визначила основні напрямки сприяння бізнесу в рамках зазначеного питання. За її словами влада повинна підтримувати ініціативи приватного бізнесу у розвитку зеленого туризму, але на даний час це важко реалізувати в повній мірі, оскільки фінансові можливості обмежені і, в першу чергу, вирішуються проблеми, пов’язані із функціонуванням соціальної інфраструктури.
Начальник відділу туризму Департаменту культури і туризму ХОДА Поліна Тимошенко наголосила на важливості популяризації сільського зеленого туризму та координації цієї роботи в межах області. Також важливо навчити людей, як розвивати зелений туризм та використовувати досвід інших країн у цій сфері.
Підприємець Вадим Співак, який розвиває в нашому районі зелений туризм, виступаючи перед учасниками семінару, розповів, що вже зроблено в цьому напрямку ним та його однодумцями, підкреслив важливість співпраці та взаємодії громади, влади та бізнесу.
Учасники семінару констатували значний потенціал Ізюмщини, як одного із трьох районів Харківського регіону, де буде розвиватися зелений туризм. Вони оглянули створену зону відпочинку “Іванівський шум”, поспілкувалися з активістами, які безпосередньо брали участь у її облаштуванні.
Найближчим часом передбачається проведення ще двох подібних заходів з метою залучення більшої кількості людей до формування Ізюмського туристичного кластеру.

(За інформацією сайту Ізюмської РДА)