12 квітня відбулося урочисте відкриття доїльного залу молочно-товарного комплексу (МТК) МПП «Агротехсервіс» в селі Василенкове. В урочистій церемонії відкриття взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку Харківської області Олександр Нездюр та голова Шевченківської райдержадміністрації Валерій Приходько.

Директор МПП «Агротехсервіс» Агасі Овсепович Тумасян ознайомив почесних гостей з інфраструктурою МТК. Будівництво доїльного залу МТК було розпочато весною минулого року. В процесі проектування комплексу, спеціалістами були заплановані високі світові вимоги, які застосовуються до тваринницьких підприємств індустріального типу. На фермі впроваджені кращі технології, створена вся необхідна інфраструктура, встановлено новітнє західне обладнання, завезено худобу породи українська червоно-ряба (генетичний потенціал молочності якої становить 6500-7500 кг молока за лактацію). 

Присутні ознайомилися з комфортними умовами для робочого персоналу (перевдягальні, душові кімнати, кухня, кімната відпочинку, лабораторія, кабінет ветлікаря, кабінет оператора).

Також запрошені гості мали змогу оглянути доїльний зал молочно-товарного комплексу на 200 голів дойного стада (з перспективою до 800 голів). Основний доїльний зал системи «Ялинка» розрахований на 24 доїльних місця і дозволить проводити доїння всього стада приблизно за 2 години. Процес доїння повністю автоматизований. Застосовані тут технології, дозволять реалізувати промислове виробництво молока з якістю, що повністю відповідає євростандартам. Молоко одразу буде потрапляти в холодильний агрегат. Запровадження закритої системи збирання та передачі молока унеможливлює контакт продукції з довкіллям, що забезпечить його екологічність. Доїльне обладнання має систему самоочистки. На комплексі буде працювати система ідентифікації тварин та комп’ютерна програма управління стадом. В доїльному залі створено комфортні умови. Тепла вода як взимку, так і влітку. Підлога з підігрівом особливо важлива за низьких температур, коли волога поверхня може покритися льодом і чинити небезпеку для співробітників. 

Голова райдержадміністрації Валерій Приходько привітав керівництво МПП «Агротехсервіс» та його працівників з відкриттям молочно-товарного комплексу. Він подякував їм за впровадження новітніх технологій у сфері сільського господарства, що, безумовно, покращить показники нашого району у галузі тваринництва.

Позитивне враження склалося і у директора департаменту агропромислового розвитку Олександра Нездюра, який резюмував, що аграрне відомство готове і надалі допомагати тим, хто хоче і може господарювати. «Будівництвом сучасного доїльного залу підприємство заклало високий старт для розвитку», – підкреслив Олександр Володимирович.

Всі запрошені гості отримали багато задоволення та позитивні враження.