Голова Шевченківської райдержадміністрації Віталій Лахно розповів газеті «Краєвид» про ситуацію у агропромисловому комплексі району:

– Як і завжди, агропромислові підприємства району здійснили в цьому році значний обсяг робіт. В оптимальні строки проведено весняно-польовий комплекс, здійснено збирання ранніх зернових, зернобобових та круп’яних культур, завершуються осінні роботи. З точки зору погодних «сюрпризів» нинішній сезон, на жаль, не став виключенням. Він приніс селянам суворі випробування. Спочатку посіви значно постраждали від весняної засухи. Потім нових бід натворив сильний град. Але незважаючи на всі ці труднощі, сільгоспвиробники Шевченківщини вистояли і зберегли узятий курс на розвиток.

По всіх категоріях господарств отримали валовий збір зерна більше 130 тис. тонн — це найвищий показник валового збору за всі роки незалежності України. З кожного гектара зернових і зернобобових культур одержано по 34,0 центнера добірного збіжжя, що на 9,6 ц, або на 39 відсотків, більше, ніж в минулому році.

Хотів би назвати господарства, які досягли найвищих показників. У ТОВ «Укрзернопром-Шевченкове» середня врожайність зернових та зернобобових культур при значній площі вирощування склала 47,3 центнера з гектара; у МПП «Агротехсервіс» — 43,9; у ТОВ «Восток КМК» — 38,0; у СТОВ «Червоний партизан» — 33,7; у ТОВ «Харківагро-2000» та СТОВ ім. Ватутіна — по 30,8; у ПСП «Первомайське» — 28,2.

Середня врожайність соняшника становить 24,5 центнера з гектара, а найвищі показники мають СФГ «Агроном» — 44,5; МПП «Агротехсервіс» — 43,0; ПСП «Первомайське» — 37,1 ц/га.

Хочу підкреслити: вагомі результати забезпечені за рахунок раціонального та ефективного використання ресурсів виробництва. Це проведення сівби високоякісним насінням високих репродукцій, внесення достатньої кількості мінеральних добрив, покращення технічної оснащеності машинно-тракторного парку, дотримання оптимальних строків у проведенні робіт.