У Валках відзначили свято перед постом. Організатори святкувань не тільки пригощали валківчан смаколиками, але й ділилися цікавими фактами з історії Масляної.

Так, наприклад, для багатьох стало відкриттям те, що в старовину млинці символізували сонце і, з’їдаючи млинець, наші предки вірили, що з ним отримували тепло і сили зірки, які допоможуть дочекатися весни. «У цьому році дуже смачні млинці, особливо там, де ними пригощають безкоштовно», – сміються валківчани. А пригощали і частували млинцями, варениками й кашею, горілочкою та узваром всіх бажаючих районна державна адміністрація, районна рада, центральна районна лікарня, терцентр, відділ освіти, місцеві ради району.

Мабуть, це вперше за останні кілька років свято зібрало скільки люду. Кожний, хто прийшов цього дня на центральну площу міста, знайшов собі забаву за смаком.  На площі ярмаркували та працювали майстер-класи, виставка виробів народних умільців. 

 Гуляння відзначалося щедрістю і щирістю: кожен трудовий колектив мав честь виставити пригощальні намети, де всі бажаючі могли скуштувати і печене, і варене, і смажене. Зігрівали гостей гарячими напоями та юшками, які у кожного учасника різнилися. І розваг було досхочу і дорослим, і дітям. Гості свята підтанцьовували та підспівували народним умільцям і фольклорним колективам, які представляли художню самодіяльність.

Ось так весело й цікаво валківчани святкували в суботу: і Масляну й Зиму провели, і Весну зустріли. Прощай, чесна Масляна, широка бояриня! Навеселилися, нагулялися люди вволю, пора до землі повертатися, бо ж весна в поле кличе. І хоч як Зима опирається, дарма – не до Різдва йде, до Великодня.

(За інформацією сайту Валківської РДА)