25 січня 2019 року відбулася нарада з питання користування землями сільськогосподарського та іншого призначення, зайнятими полезахисними лісовими насадженнями, під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Марка Беккера.

На нараді були присутні представники Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту фінансів, Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агромеліорації ім. Г.М. Висоцького, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Присутні обговорили ряд питань, зокрема набрання чинності Закону України від 10.07.2018 № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні», який суттєво змінив ситуацію з полезахисними лісовими насадженнями. Розглядалися поточний стан земель сільськогосподарського та іншого призначення, зайнятих полезахисними лісовими насадженнями, заходи, які здійснюється з метою охорони навколишнього природного середовища та збереження, захисту і відтворення захисних лісових насаджень, а також проблемні питання, використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Також обговорювалися проблемні питання, які заважають здійснювати заходи з охорони, захисту та відтворення захисних лісових насаджень, та шляхи їх вирішення.