Сьогодні, 12 лютого 2020 року, заступник директора Департаменту АПР Євгеній Філатов, спеціалісти Департаменту, голова Старовірівської селищної ОТГ Микола Біндус, директор ТОВ «Власівський Мірошник» Олег Рибалка та юрист компанії «АГРОПРОСПЕРІС ГРУП» (ТОВ «Лозівський елеватор») Едуард Ісачкін взяли участь у селекторній нараді Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Обговорювалося питання «малодіяльних» вантажних станцій, які «Укрзалізниця» може закрити.

До переліку «малодіяльних» станцій у 2019 році увійшли станції, обсяг навантаження та вивантаження яких не перевищив поріг 2,34 вагони на добу (за підсумками другого півріччя 2018 року). На думку УЗ, якщо станція навантажує/розвантажує 854 вагони на рік або менше, то така станція «малодіяльна».

Протягом 2018-2019 року до Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації надходили численні звернення від керівників хлібоприймальних підприємств, сільгосптоваровиробників та цукрових заводі області щодо виключення з переліку малодіяльних станцій Самійлівки у Близнюківському районі, Зміїва, Коломака, Водяної Краснокутського району, Кегичівки, Дворічної та інших.

Припинення вантажних робіт на цих станціях призведе до припинення діяльності підприємств, розташованих поблизу, які використовують залізничні станції для перевезення своєї продукції.  Це, в свою чергу, призведе до несплати податків та зборів, дефіциту бюджету, збільшення рівня безробіття.

За підсумками наради «Укрзалізниці» було доручено разом із асоціаціями товаровиробників знайти рішення проблеми, яке б задовольнило обидві сторони.