У Кобзівці увіковічнили пам’ять Героя України, почесного громадянина Харківської області, почесного громадянина Красноградщини Івана Михайловича Гулого.

Третього травня біля сільського Будинку культури було велелюдно. Адже тут зібралися не лише односельці, родина І. Гулого, а й численні гості для того, щоб урочисто відкрити меморіальну дошку видатному землякові.

Почесне право підняти Державний прапор України та прапор села Кобзівка отримали кращі учні місцевого навчально-виховного комплексу Дарія Адамова та Владислав Мирончук. Присутніх на урочистостях привітав генеральний директор ПАОП “Промінь”, онук Героя    Євген Третяков.

З особливою теплотою і вдячністю згадували Івана Михайловича того дня промовці. Здавалося, вони могли говорити про нього безкінечно. Що і не дивно. Адже І. Гулий був надзвичайно щирою і щедрою людиною. Народився у Соснівці, але все свідоме життя працював на благодатній кобзівській землі керівником “Променя”. Тут він зажив найбільшої слави та визнання. Минув рік, як Іван Михайлович полишив цей світ, та пам’ять про нього живе в серцях співвітчизників не лише в кожному куточку мальовничого села, а й далеко за його межами. Про це говорили: перший віце-президент — виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова ради Почесних громадян області Микола Тітов, голова райдержадміністрації Олександр Пересада, голова районної ради Костянтин Фролов, заступник голови райради Віктор Захожай, настоятель Свято-Благовіщенського храму протоієрей Миколай та багато інших.

Розрізати стрічку доручили М. Тітову, голові райдержадміністрації О. Пересаді, голові райради К. Фролову та внуку І. Гулого, генеральному директорові ПАОП “Промінь” Є. Третякову. Вони також зняли білосніжне простирадло з меморіальної дошки на фасаді Будинку культури.

Крім того, від імені голови правління Харківського відділення Національної спілки художників України, народного художника України Віктора Ковтуна Микола Тітов передав портрет Івана Гулого його родині.

Самі ж кобзівці сьогодні звітували перед пам’яттю “батька”. Як воно перший рік без нього, без його мудрих і виважених рішень, надійного плеча й доброго слова? Чи вдалося втримати високу планку, задану ним? Так, громада тримається гідно. У районному рейтингу за підсумками минулого сільськогосподарського року їхнє підприємство посіло перше місце. Нині упорядковано території населеного пункту, здійснено ямковий ремонт дороги, що веде до центру села. Відремонтовано фасад Будинку культури, різнобарв’ям милують око клумби, на новеньких флагштоках майорять Державний прапор та стяг села, на чільному місті й герб Кобзівки. На вулицях з’явилися новенькі таблички з їх назвами та нумерацією будинків. До того ж, вулицю Центральну перейменовано на вулицю Героя України І. М. Гулого.

Усім цим сільський голова Людмила Лугова завдячує нинішньому генеральному директорові ПАОП “Промінь” Євгену Третякову. З його ініціативи започатковано й присвоєння звання “Почесний громадянин Кобзівської сільської ради”. Першим таким знаком нагороджено посмертно Івана Гулого. Заслужену відзнаку із рук Миколи Тітова прийняла дружина Івана Михайловича Ельвіра Олександрівна. Символічно, що напередодні Дня Перемоги почесним громадянином сільради став також учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Володимир Прокопович Білокінь. Ветерана віншували голова ради почесних громадян області М. Тітов та очільник райдержадміністрації О. Пересада. Відтак у селі з’явилася й Книга почесних громадян.

Насамкінець до меморіальної дошки І. Гулому поклали квіти від вдячних земляків.

(Газета «Вісті Красноградщини»)