Вітчизняні сорти і гібриди сільськогосподарських культур успішно конкурують із зарубіжними за врожайностю і стійкостю до несприятливих факторів навколишнього середовища, а за якістю набагато перевищують. Про це на обласній нараді з питань організації та контролю в галузі насінництва в Харківській області сьогодні, 31 січня, сказав директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Нездюр.

Харківські вчені є одними із лідерів галузі насінництва в країні. На 2018 рік у Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення по Україні, внесено 213 сортів і гібридів та 116 батьківських компонентів польових культур селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, а 44 з них знаходяться в національних реєстрах інших країн.

– Інститут є виробником насіння високих репродукцій сортів озимих і ярих зернових, зернобобових культур, батьківських компонентів гібридів кукурудзи і соняшнику, якими забезпечує господарства різних форм власності. Харківські вчені займають провідні позиції в селекції ряду сільськогосподарських культур в Україні. Так, частка посівних площ під сортами гороху нашої селекції становить 52,5% від загальної в Україні, соняшнику – 22,7%, тритикале озимого – 45,3%, проса – 45,8%, жита озимого – 24,8%, ярого тритикале – 90%, – підкреслив Олександр Нездюр.

У 2017 році інститутом ім. В.Я. Юр’єва спільно з його господарствами було реалізовано 3 тис. тонн насіння сортів озимих і ярих культур власної селекції, близько 80% якого належить до високих репродукцій.