Як розповіла завідуюча сектором продукції рослинництва управління агропромислового розвитку Шевченківської РДА Тетяна Шпаковська газеті «Краєвид», сільгосппідприємства району всіх форм власності під урожай 2014 року посіяли озимі на площі майже 15 тис. га, в тому числі понад 6 тис. — із внесенням мінеральних і органічних добрив.

Сходи отримані повністю. Що стосується якості насіння, то 82 відсотки площ засіяні насінням першої та другої репродукції. Підприємства придбали 111 тонн елітного, воно лягло майже на півтисячах гектарів, і це служить запорукою для отримання в нинішньому році високоякісного матеріалу.

Агрономічна служба району та сільгосппідприємства ведуть моніторинг стану озимих. За результатами відстежень 45 відсотків посівів знаходяться в доброму стані, 48 — у задовільному, 7 — у слабому та зрідженому стані.

Для весняної сівби потрібно близько 3 тис. тонн насіння ярих культур. Фактично підприємства засипали, а державна насіннєва інспекція перевірила 3130 тонн, що складає 107 відсотків. Все воно очищене та доведене до кондиції. Зараз ведеться робота з оновлення сортового і репродуктивного складу насіннєвого матеріалу.