День працівників сільського господарства став для механізатора приватного сільгосппідприємства «Фаворит» Михайла Вакуленка особливим і знаковим. Його нагородили орденом «За заслуги» ІІІ ступеню, який мешканцю села Волохівка Вовчанського району вручив у Харкові голова облдержадміністрації Михайло Добкін.

Певна річ, що зовсім не випадково майбутнього орденоносця вирішено було шукати саме серед працівників цього сільгосппідприємства. Адже «Фаворит» впродовж останніх років упевнено підтверджує. що за своїми позиціями серед сільгосппідприємств району назві цілком відповідає. Високі врожаї, сучасна техніка, технологія, «біла» зарплата, активна участь підприємства у вирішенні соціальних проблем як у громаді, так і районного масштабу – саме це слугувало найпершим дороговказом для вибору кандидатури.

І, без сумніву, ще й те, як працює кандидат. Випускник Вовчанського технікуму механізації сільського господарства, 54-річний М.Вакуленко до працевлаштування у ПП «Фаворит» встиг пропрацювати і у місцевому колгоспі імені Енгельса, і потім у реформованому КСП аж до остаточного розвалу господарства. Починав з роботи у автогаражі шофером, потім сів за кермо трактора.

У колгоспі йому довірили потужний трактор К-700, а позаяк тоді між механізаторами обов’язково організовували соціалістичне змагання за кращий і вищій виробіток, то червоний прапорець над кабіною велета-трактора майорів чи не постійно. І не лише в колгоспі перемагав умілий трудівник – неодноразово він очолював змагання землеробів у районі, заохочувався грамотами, преміями за перші місця у збирання ранніх зернових культур.

Тобто, до «Фавориту» прийшов вже такий виконавець, який багато що вмів робити і за кермом самохідної машини, і навколо знаряддя, яке з цією машиною агрегатується для сівби, догляду за посівами чи збирання врожаю. Не лише руля вміло крутити, а й з гайковими ключами та агрегатами механізмів бути на «ти».

– Сьогодні робота механізатора досить суттєво відрізняється від того, що потрібно було виконувати років десять тому за кермом вітчизняного трактора, хай і доволі на той час потужного та оснащеного різними пристроями, як К-700, – розповідає керівник «Фаворита» Дмитро Мірошниченко.

Адже тепер, перш ніж сісти за кермо трактора чи комбайна фірми «Клас», а саме такі на озброєнні у сільгосппідприємстві, треба пройти курс науки від сервісменів. Вони не лише вводять в експлуатацію придбану техніку, а й достеменно знайомлять, як нею керувати та що варто робити, коли розумна електроніка на табло щитка приладів висвітить тривожну позначку: помічено негаразди!

– Зазвичай, – продовжує директор «Фавориту», – механізатори у таких випадках напряму, з кабіни трактора, телефонують сервісменам, і вислухавши пораду, що потрібно робити, найчастіше все приводять до ладу. У більш серйозних випадках, звичайно, вже потрібен візит до нас у село сервісменів. Але таке, якщо чесно, трапляється досить рідко.

Та як би там не було, а від міри відповідальності механізатора, від його вміння вести агрегат полями, хай цьому суттєво допомагає і система навігації, багато в чому залежить, чи все буде людиною зроблено як слід, щоб, скажімо, зерно пшениці через кілька місяців дало щедрий колос. У Михайла Вакуленка все це так і виходить…

(Вовчанська районна газета «Хлібороб»)