Про підготовку Лозівського району до весняно-польових робіт розказала заступник голови Лозівської РДА з агропромислового комплексу Оксана Заскалкіна:

– У визначені агротехнічні строки буде посіяно ярі зернові культури на площі 32364,1 га. Крім того, буде засіяно 25725,4 га технічних культур, овочів та картоплі – 5308,2 га, кормових культур – 4511,2 га.

Для організованого проведення комплексу весняно-польових робіт буде залучено 361 трактор, 122 плуги, 228 культиваторів, 213 сівалок та інші необхідні технічні засоби (110 одиниць).

Для забезпечення своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт, для матеріально-технічного забезпечення та надання допомоги сільськогосподарським підприємствам в їх проведенні, буде створено районний штаб із закріпленням відповідальних спеціалістів за кожним господарством району.

– Як аграрії району підготували сільськогосподарську техніку до виходу в поле?

– Станом на 10 лютого 2013 року готовність тракторного парку до проведення весняно-польових робіт становить 100 %. Організація підготовки сільськогосподарської техніки до роботи в полі проведена вчасно та якісно, додаткове технологічне налагоджування сільгосптехніки буде проведено безпосередньо перед виїздом у поле. Всі роботи з ремонту техніки проводилися згідно затвердженого графіку.

– Який рівень забезпеченості сільгосппідприємств району насінням, добривами та пально-мастильними матеріалами?

– Згідно розрахунків, господарствам необхідно 5207 тонн мінеральних добрив, в наявності – 3741 тонна, що становить 71,8 % до потреби.

Потреба в насінні під посів ярих зернових та зернобобових культур становить 2509 тонн. На сьогоднішній день в господарствах району налічується 2912 тонн, що становить 116 % до потреби. Сільськогосподарською інспекцією району весь посівний матеріал перевірено, насіння кондиційне.

Важливим фактором проведення посівної кампанії є забезпеченість господарств паливо-мастильними матеріалами. Для цих робіт потреба в бензині становить 331,9 тонни, дизпалива – 1682 тонни. На даний момент господарствами накопичено 75,2 тонни бензину, 713,1 тонни дизпалива. Час для заготівлі паливо-мастильних матеріалів ще є.

– Скажіть, Оксано Михайлівно, як почувається озиме поле Лозівщини?

– В районі посіяно під урожай 2013 року 27284 га озимих зернових культур, в тому числі – 26474 га пшениці, 198 га жита, 562 га озимого тритикале та 50 га озимого ячменю. Крім того, посіяно 457 га озимого ріпаку.

Умови для осінньої вегетації озимих культур під урожай 2013 року були значно кращі, ніж у попередньому році. Згідно з проведеними обстеженнями, в доброму стані озимі культури знаходяться на площі 22090 га, що становить 81 % від загальної площі посіву, у задовільному – 5193,8 га, що становить 19 %.

Під озимі культури урожаю 2013 року в середньому внесено 31,2 кг діючої речовини мінеральних добрив на гектар, що є достатнім для осіннього періоду.

– Обсяг робіт на весняному лані буде великим. Скажіть, скільки коштуватиме селянам Лозівщини проведення всього комплексу весняно-польових робіт?

– Для проведення всього комплексу весняно-польових робіт господарствам району необхідно 140,8 млн. грн.

– За рахунок яких джерел селяни забезпечуватимуться скоштами для проведення майбутніх польових робіт? Високопосадовці стверджують, що Аграрному фонду із Спецфонду перераховано 7 мільярдів гривень для фінансової підтримки сільгоспвиробників. Чи зможуть наші аграрії скористатися цими коштами?

– У Державному бюджеті на 2013 рік передбачено 7,2 мільярда гривень, які спрямовані на забезпечення роботи Аграрного фонду. Ці гроші будуть направлені на формування державного інтервенційного фонду, а також на закупівлю матеріально-технічних ресурсів для потреб сільськогосподарських товаровиробників у 2013 році.

Наші аграрії теж зможуть скористатися цими коштами, укладаючи з Аграрним фондом форвардні біржові контракти на закупівлю зерна врожаю 2013 року для формування державного інтервенційного фонду. Об’єктом закупівель визначено зерно пшениці й жита продовольчих класів та фуражний ячмінь.