Заступники Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Глущенко і Тарас Качка взяли участь у Молочному Форумі – 2020, який відбувається в Києві 25 вересня.

“Молочна галузь в Україні зараз переживає складні часи: скорочується поголів’я корів, суттєво зросли обсяги імпорту, значний дефіцит сировини, знизилась ділова активність у зв’ язку з Covid-19 – як результат зменшується виробництво молока”, – зазначив Глущенко.

Він підкреслив, що Мінекономіки продовжує активно працювати над імплементацією актів ЄС в українське законодавство у сфері безпечності харчових продуктів, зокрема й молочних.
“Ринок молочної продукції сьогодні переживає велику трансформацію, результати якої ми побачимо через 2-3 роки. Сподіваюсь, що це буде розвиток, а не занепад”, – сказав Тарас Качка.

“Вирішення питання фальсифікату молочної продукції виходить на перше місце за пріоритетністю як для країн ЄС, так і для України”, – додав він.
Ключові законопроекти, які за останні місяці розробило Мінекономіки, та які матимуть позитивний вплив на молочну галузь та весь агропромисловий комплекс:

– «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами» (https://cutt.ly/SfBAUSn).

– «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» (https://cutt.ly/WfBAQ97), ухвалення якого очікується вже наступного тижня.

– «Про захист рослин» (https://cutt.ly/SfBAl0Y), який пов’язаний з вирощуванням кормів для ВРХ, залишками пестицидів у них.

Участь у Форумі також взяли предствники Спілки молочних підприємств України, експерти, науковці та аграрії.

* за інформацією Прес-служби Мінекономіки України