Начальник управління агропромислового розвитку Чугуївської РДА Галина Олексієвець повідомила, що господарства району ведуть активну підготовку до збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Загальна площа збирання складає 12381га, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 11047 га.

Для проведення збиральних робіт планується задіяти 95 одиниць власної зернозбиральної техніки, з якої 80% – комбайни іноземного виробництва. Для перевезення зібраного урожаю буде використано 280 транспортних одиниць великого тоннажу (сезонне навантаження на один комбайн складає 116га). Збиральні роботи планується провести за 89 днів.

Необхідність в залученні зернозбиральної техніки з інших регіонів відсутня. До прийомки врожаю на території району готові 16 механізованих токів, оснащених потужною зерноочисною технікою. Підготовлено 85 складських приміщень господарств для зберігання вирощеного урожаю. Завчасно готуються та обладнуються місця, призначені для скиртування соломи та інших грубих кормів.

На даний час підприємства району вживають організаційних заходів щодо якісного та безпечного проведення збиральних робіт: завершується ремонт техніки; вживаються протипожежні заходи: організовуються протипожежні ланки, розроблюються плани безпечного руху зернозбиральної техніки, обкоси та оборювання посівів, накопичуються та оновлюються засоби гасіння вогню, готується та виставляється наглядна агітація; проводяться інструктажі та заняття з попередження виробничого травматизму.

(За інформацією сайту Чугуївської РДА)