Ухвалення Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства не означає продаж землі. Про це в ефірі 5 каналу зазначив Міністр Тарас Кутовий.

«Закон запроваджує правила, в рамках яких обіг земель існує, але самих моделей обігу землі є дуже багато, і не усі вони передбачають продаж землі», – говорить Кутовий. І додає, що його позиція полягає в тому, аби надати орендарям право продажу прав оренди на землю і закладати права оренди в банку. «Це створює можливість для власників землі утримувати цю землю, не продавати її, і при цьому отримувати якісь стартові непогані кошти, мати пайові платежі, передавати це у спадок», – зазначає Тарас Кутовий.

Щодо позиції МВФ, то за словами Міністра, таку позицію як «вільний продаж землі» у ході переговорних процесів вдалося виключити із Меморандуму, і сьогодні у вимогах Міжнародного валютного фонду такої тези немає. «Мова йде тільки про закон. А у законі можна сформулювати ті правила, які будуть абсолютно ефективними», – переконаний Кутовий.

 

Прес-служба Мінагрополітики