Національний проект під такою назвою стартує в 2013 році.

Проект «Село майбутнього» затверджено постановою Кабміну від 15 жовтня 2012 року та є складовою національного проекту «Відроджене скотарство». Пілотний сучасний агрокомплекс буде створений впродовж 2013-2022 років у Валківському та Харківському районах та стане реалізацією ініціативи міністра агрополітики Миколи Присяжнюка «Рідне село».

  Передбачається кілька напрямів: вирощування овочів у теплиці й відкритому ґрунті, будівництво овочесховища і великої молочної ферми на 3000 голів дійного стада. Також буде створено сучасний генетичний центр, який, за оцінками експертів, дасть змогу протягом 5-7 років повністю замінити наявну в області молочну породу корів на більш продуктивну. Частково вдасться розв’язати і гостру проблему дефіциту робочих місць на селі.

Для того, щоб від загальної концепції перейти до деталізації та чіткого плану дій, створено робочу групу з підготовки і реалізації проекту «Село майбутнього». До групи увійшли не тільки харківські проектанти, а й провідні фахівці Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, а також експерти зарубіжних компаній, зацікавлених у розвиткові аграрного сектора України. Постановою Кабміну затверджено попереднє техніко-економічне обґрунтування проекту, обсяги інвестицій і форми участі в ньому держави.

Молочну ферму і селекційно-генетичний центр планують розмістити на території Валківського району. Головне завдання центру – трансплантація ембріонів високопродуктивних племінних корів голштинської породи з обсягами виробництва до 50 тис. сексованих ембріонів і до 1 млн доз сексованої сперми. Для створення селекційно-генетичного центру імпортують кращих корів і биків голштинської породи, а також побудують два модулі для вирощування «ембріонічних» телиць – по 2000 тварин у кожному модулі. Загалом збудують чотири корівника на 750 дійних корів кожний і доїльний комплекс із проектною потужністю на 3000 дійних корів. Ці ж тварини використовуватимуться селекційно-генетичним центром і як донори яйцеклітин для трансплантації ембріонів. Молочна ферма і потужності для вирощування кормів розмістяться на землях агрохолдингу «Хармелія».

Окрім молочного напряму, проект включає будівництво тепличного господарства для вирощування плодоовочевих культур на площі 20 га, а також організацію вирощування плодоовочевої продукції на площі майже 1000 га зрошуваних полів, з урожайністю не менш ніж 30 тонн з гектара. Для зберігання вирощеної продукції передбачено будівництво фрукто-овочесховища з холодильним складом на 45 тис. тонн і пакувальним комплексом на 60 тис. тонн.

Тепличне господарство і комплекс із вирощування нетелів і бичків на м’ясо створять на базі ДПДГ «Комунар» Харківського  району. Овочі вирощуватимуть і у відкритому ґрунті з застосуванням системи крапельного зрошення. Також передбачається будівництво сучасного житлового масиву для тих, кого працевлаштують у рамках проекту.

«Село майбутнього» почнеться з Харківщини і крокуватиме регіонами України. Від цього масштабного проекту чекають не менш масштабних результатів. Як зазначають експерти, тваринницький напрям забезпечить виробництво 750 тис. тонн молока і 2,5 тис. тонн яловичини на рік, рослинницький – 45 тис. Тонн овочів на рік. Загалом планується залучити щонайменше 1,4 млрд доларів зовнішніх інвестицій.

За інформацією Харьківської ОДА

«Рідне село. Україна» № 32 від 12 грудня 2012 року