Про це, перебуваючи в Харкові з одноденним візитом, заявив минулої суботи міністр доходів і зборів Олександр Клименко. За його словами, зараз деякі податкові пільги, у тому числі і для сільгоспвиробників, не стимулюють економіку, тому цю сферу пільгового оподаткування треба переглянути.

Урядовець розповів, що зараз тристороння  комісія,  яка  складається  з  представників  Міністерства  економіки, Міністерства фінансів  і Міністерства  доходів і  зборів,  проводить  інвентаризацію  податкових  пільг, у тому числі й пільг для сільгоспвиробників.

–  На  жаль,  це  питання  обросло масою чуток: що дорожчатимуть  продукти,  зменшиться  обсяг  виробництва  галузі  і так далі. Я можу сказати: наша позиція  щодо  ухвалення  чи скасування  пільг  вироблятиметься  спільно  і в  тісному діалозі  з  аграріями. Ми не допустимо, щоб якимось чином зміни вплинули на підвищення цін на продукти. Ми все прорахуємо  і зробимо узгоджено з Міністерством  агропромислового  розвитку, щоб уникнути будь-яких незручностей  для  споживачів. Виходячи з цього й проводитиметься  наше  реформування, – сказав член Уряду.

Олександр Клименко наголосив: головна мета реформування оподаткування  агросектора  полягає  в  тому,  що  пільги  мають стимулювали виробництво.

– Яким буде реформування –  зміна  ставки  податку,  зміна порядку або ще щось – поки не визначено.  Але  розвивати  галузь  необхідно.  Адже  ми  сьогодні  розуміємо,  що  розвиток сільськогосподарської  галузі для України є тією точкою зростання,  яку  ми  повинні  стимулювати, щоб покращувати наші позиції.  Це  наша  сильна  сторона, –  підкреслив  Олександр Клименко.

(За матеріалами газети «Слобідський край»)