11–13 жовтня 2018 року буде проведено міжнародний форум «Агропорт Схід Харків». Це  вже 9-й захід в Україні, який було започатковано саме на Харківщині 5 років тому з незмінною локацією – в Міжнародному аеропорту «Харків».

 

З 2015 року “Агропорт” проходить за підтримки та участі ФАО і входить в календар ООН. Традиційно тематика заходу корелюється з генеральною лінією Всесвітньої продовольчої організації і підтримує тематику Міжнародних років, які приймає Генеральна асамблея ООН. Досвід щодо розвитку фермерства в різних областях України показує стійку тенденцію – зацікавленість аудиторії в децентралізації фокусів на користь конкретного регіону та кожної конкретної громади як в пропозиціях, так і в попиті.

Завершуючи 5-річну стратегію розвитку «Локалізація агробізнесу – фокус в регіони», “Агропорт” вже постійно відбувається в трьох містах та охоплює інтереси індивідуально західних, південних і східних агровиробників та представників харчової промисловості.

Агропорт цього року у Харкові традиційно відбудеться під егідою Всесвітнього дня продовольства (WFD), який проходить вже понад 10 років в жовтні у всіх країнах-членах ООН на честь заснування Всесвітньої продовольчої організації (FAO). В рамках виставки та конференції, що проходитимуть цього року під гаслом World Food Day: «Наше майбутнє у наших руках. Досягти #Нульового голоду до 2030 року можливо», заплановано обговорювати проблеми переорієнтації вітчизняного сільського господарства на нові ринки, перспективи безпечної логістики, питання трудової міграції. Цьогоріч окрема увага приділятиметься комплексному розвитку сільських територій, адже це не тільки місце життєдіяльності майже третини населення України, а й просторовий та ресурсний базис виробництва. Розвинуте село – один із пріоритетів Стратегії розвитку Харківщини, саме тому сьогодні варто замислитись над технологіями та ресурсами, а також готовністю громад втілювати розвиткові проекти на своїх територіях.

Також, у цьому році на виставці “Агропорт-2018” буде залучена експозиція сільгосптехніки, збудовані 4 додаткових зали у виставковому терміналі С для проведення конференцій і дискусій. Серед ключових тем – кооперації, доступ до інструментів фінансування і формування ланцюгів доданої вартості, тваринництво, рослинництво, виробництва органічної продукції та інших нішових напрямків, а також проблематики адаптації до умов зміни клімату: перехід на безпечні та точні технології та підвищення продуктивності в умовах змін, що властиві саме регіонам Східної України. Актуальними для всіх регіонів лишаються питання адаптації сільського господарства до змін клімату, кооперації, доступ до інструментів фінансування і формування ланцюгів доданої вартості, виробництва органічної продукції та інших нішових напрямків.

Вже традиційно в рамках гала-вечері з нагоди відкриття форуму відбудеться церемонія нагородження незалежною премією AGROPORT Awards Kharkiv 2018, де кращі агропідприємства будуть відзначені спеціальною нагородою. Ця премія є вдячністю аграріям за їх вагомий внесок в розвиток галузі, відмінним стимулом та можливістю стати відомими не лише в Україні, але і за її межами.

У 2018 році “Агропорт” мають намір підтримати:

  • Всесвітня продовольча організація;
  • Міністерство аграрної політики та продовольства України;
  • Міністерство інфраструктури України;
  • Міністерство економічного розвитку та торгівлі України;
  • Національна академія аграрних наук України.

“Агропорт” є одним з найефективніших майданчиків України, і Харківщина займає гідне місце у напрямку залучення іноземних інвестицій не тільки у агробізнес, а й у суміжні галузі.

 

https://mail.ukr.net/api/public/file_view/download?token=-gdl8QEk7Ii_sNjF4DZxOkC2LoK6FKT4gHHiNnNoDEhlKsYGb23nr6rei_1G5PViOjIdN-GBEBNdfBjhPxgNdDKkQI_RhGwjRwwSyw3NQocb652nZ7ck3sXLhIY42n-QzgMyLi-swYB7Tky7r07kcQ%3A9y6YtwiBhQrdfAA6&inline