Немає, мабуть, такої людини, яка б не хотіла прожити довге та щас­ливе життя, та ще й у міцному здоров’ї. Однак вдається це не всім. Десятки та сотні років люди намагаються розгадати секрети здоров’я та безсмер­тя, однак похвалитися столітнім ювілеєм може мало хто. А от Пащенко Оль­зі Іванівні, яка мешкає у с. Пащенівка Шелестівської сільської ради, залишилося подолати маленький рубіж у десятиліття, аби зустріти столітній ювілей. Проте, як кажуть у народі, на майбутнє загадувати не слід, а от похизуватися іменинниця може багато чим. І то не лише тим, що на початку липня на її життєвому полотні розцвів червоною ружою прекрасний дев’яностий ювілей.

На питання, у чому секрет довголіття, ця чарівна та мініатюрна жіночка достеменно відповісти не може. Проте її рідні запевняють, іменинниця ніколи не цуралася ніякої роботи.

У ювілейний день народження до господи Ольги Іванівни з квітами та подарунками завітали Шелестівський сільський голова Володимир Гуртовий та голова районної ветеранської організації Надія Павловська, аби привітати ювілярку з 90-річчям. Вони зичили їй міцного здоров’я, благополуччя, побажали, аби й надалі вона була оточена теплом і турботою рідних і близьких людей та щоб дожила й до 100-літнього ювілею. Ольга Іванівна гостям ра­діла, дякувала та наголошувала, що, на жаль, уже не в змозі поратися на го­роді та в господі. Проте ціпок, на який вона спиралась, здавався ніби зайвим.

О.І. Пащенко відноситься до мужнього покоління захисників, яке вигнало фашистів з рідної землі і забезпечило нам мирне сьогодення. Їй довелося пройти важкими військовими шляхами та пізнати всі труднощі армійського життя. У 1943 році двадцятирічна дівчина отримала повістку з військкомату і разом з ровесницями була відправлена на фронт.

Військове життя Ольги почалося в Білорусії, куди потрапила після шестимісячних курсів водіїв. Нерідко колони машин, що везли все необхідне для фронту, потрапляли під бомбардування та обстріли, та доля берегла дівчину. Так і пройшла Ольга Іванівна, втрачаючи друзів, дорогами війни через країни Європи аж до Німеччини. Перемогу зу­стріла за 40 км від Берліну. Ті роки довгожителька згадує зі сльозами на очах. Проте незважаючи на усі випробування, що приготувала жінці доля, вона ви­стояла, а саме головне — не втратила любові до життя, оптимізму і почуття гумору.

За участь у військових операціях фронтовичка нагороджена орденом «За Мужність» та медалями «За Перемогу над Німеччиною» і «За визволення Берліну».

Уродженка Воронезької області, дівчина на фронті познайомила­ся з нашим земляком Михайлом Пащенком, з яким по війні одружи­лися. Молода сім’я оселилася на батьківщині чоловіка. Жінка в мир­ний час не цуралася ніякої роботи. За багаторічну сумлінну працю удостоєна звання «Почесний колгоспник» колгоспу «Червоний партизан».

Безсумнівно, Ольга Іванівна в день свого 90-річчя почувалась щасливою і приймала гостей з добрими побажаннями.

(Газета «Коломацький край»)