Сьогодні, 6 травня 2020 року, керівники та спеціалісти Департаменту АПР беруть участь у черговій нараді (у форматі ZOOM-конференції) Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Обговорюється поточний стан посівів озимих культур та вологозабезпечення грунту.

З 1 по 5 травня на території Харківської області переважала нестійка погода із зливовими дощами різної інтенсивності. Кількість опадів по агрокліматичних зонах області розподілилася вкрай нерівномірно.

Найбільшу зафіксовано в південно-східній степовій зоні (Ізюмський, Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Лозівський райони) – від 2 до 22 мм, або від 15 до 169% декадної норми.

У північно-західній лісостеповій зоні (Богодухівський, Коломацький, Валківський, Краснокутський, Нововодолазький райони) кількість опадів коливалась від 8 до 17 мм, або від 53 до 113% декадної норми.

У північно-східній лісостеповій зоні (Великобурлуцький, Вовчанський, Печенізький, Чугуївський, Шевченківський райони) кількість опадів коливалась від 3 до 13 мм, або від 19 до 81% декадної норми.

У південно-степовій зоні (Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Первомайський, Сахновщинський райони) кількість опадів коливалась від 0 до 7 мм, або від 0 до 47% декадної норми.

У центральній лісостеповій зоні (Дергачівський, Зміївський, Золочівський, Харківський райони) кількість опадів коливалась від 3 до 5 мм, або від 19 до 31% декадної норми.

Слід зазначити, що в окремих господарствах Вовчанського, Ізюмського, Богодухівського та Харківського районів кількість опадів становила 18-22 мм, або 130-160% декадної норми. Але є території, де дощу протягом цього періоду взагалі не було.

Там, де пройшли дощі, вологозабезпеченість у верхніх шарах ґрунту збільшилася до задовільної та доброї.