Сьогодні, 5 березня 2019 року, у Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» проходе міжнародний науково-практичний семінар «День поля: Потенціал і методи сільськогосподарської практики без спалювання рослинних решток». Організаторами заходу виступають Міжнародна кріосферна кліматична ініціатива, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, Північна екологічна фінансова корпорація, Національна академія аграрних наук України та інститут ґрунтознавства та агрохімії.

Учасників семінару та іноземних гостей привітав директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр. Він підкреслив, що активна діяльність у сфері екології та збереженні родючості землі дуже важлива, тому тут велику роль відіграє співпраця з провідними експертами з США та Европи.

– Харківська область – четверта за територією та третя за площею сільськогосподарських угідь і ріллі в Україні. З кожним роком потенціал сільського господарства зміцнюється, сьогодні він дозволяє не лише забезпечувати потреби внутрішнього ринку, але й експортувати значні обсяги продукції. Всім потрібно розуміти, що ніякі виробничі та експортні успіхи не виправдовують споживацького ставлення до землі, адже безконтрольне використання земельних ресурсів може за кілька років істотно знизити якість грунтів і їх головну властивість – родючість, – зазначив Олександр Нездюр.