Осінь, підбивши підсумки хліборобських буднів, дає трудівникам час для відпочинку, щоб навесні з новими силами вони могли знову поринути у роботу.

Із Володимиром Івановичем Винником, механізатором із ДП ДГ «Червона хвиля», ми познайомилися ще влітку, коли збиральна кампанія ранніх зернових підходила до завершення і вагомий врожай зернових став своєрідною нагородою за щоденну працю. На щойно скошеному полі Володимир Іванович, тримаючи штурвал «Кіровця», випробовував у роботі нову дискову борону чехословацького виробництва «Атлас» і результатами був задоволений. Механізатор працює у господарстві добрих три десятки років, тож йому є з чим порівнювати. Ідучи майже вслід за збиральними комбайнами, іноземний ґрунтообробний інвентар захоплює близько 5 метрів чорнозему, проводить операцію лущення стерні з метою знищення бур’яну та падалиці, охоплюючи за зміну близько 50 гектарів площі.

Готуючи грунт під новий врожай, Володимир Іванович старанно веде агрегат по полю, бо знає, що здобутки хлібороба залежать не лише від того, як посієш, а й від того, як ретельно буде підготовлена під зерно нива. Механізатор схвально відгукується про агрегат:

– Хороша техніка, проста у користуванні, виставлена на відповідну глибину дана борона проводить якісніший обробіток грунту, чим її бувалі попередники. Хоч і оглядають та налагоджують інвентар для лущення у бригаді, але однак при лущенні увага потрібна.

Володимир Іванович за роки роботи у дослідному господарстві все більше працював і продовжує працювати на бульдозері. Його вміння та навички згодилися і під час Чорнобильської аварії у жовтні 1986 року, де він, як і багато інших наших земляків, працював на атомній електростанції, вступивши у двобій із невидимою смертю. Невеликий відрізок перебування на ЧАЕС згодом вплине на здоров’я, але чоловік не з тих, хто поступається перед труднощами. Звик робити все по совісті і з повною віддачею.

– Праця тримає людину на цьому світі. Допоки крутишся, допоки і живеш, – сказав він.

Розмова із Володимиром Івановичем була коротка, бо він нетерпляче поглядав на свого «Кіровця», адже простоювати техніка не повинна, та ще й коли сонцедарує гожі дні. А справжньому хліборобові гріх цим не скористатися.

Л.СКЛЯРОВА, «Радянський патріот»