Нині на полях Балаклійщини триває осінній комплекс сільськогосподарських робіт: посів озимих, збирання пізніх зернових та технічних культур. Про ситуацію на ланах Балаклійського району повідомив начальник управління агропромислового комплексу РДА Олексій Верещака.

– Олексію Івановичу, розкажіть, будь ласка, яка сьогодні ситуація в агропромисловому комплексі нашого району?

– Зараз триває збирання пізніх та круп’яних культур: гречки, проса, збирання соняшнику, сої, кукурудзи на зерно та цукрового буряку. Крім того, проводиться посів озимих культур під урожай 2017 року.

– Які площі передбачені під озимі?

– Озимих плануємо посіяти на площі 26,8 тис га, на сьогодні вже посіяно 21,4 тис. га, що складає 80%. Основна озима культура – пшениця, є невеликі площі озимого жита, якого на сьогодні посіяно 480 га, є ще озимий ячмінь та ріпак. Посів проводиться з унесенням мінеральних добрив. На сьогодні сільськогосподарські підприємства району на осінній комплекс робіт заготували 6,2 тис. тонн міндобрив.

– Які строки визначені для посіву і які господарства вже впоралися з цією роботою?

– На сьогодні оптимальні строки вже настали, але дощі дещо змістили ці терміни. Одне радує, що дощ потрібен для отримання дружних сходів посіяних озимих. За вересень випало до 40 міліметрів опадів.

   Закінчили посів СТОВ «Степове», це 1284 га озимої пшениці, ТОВ «Річленд Інвест», у цьому господарстві посівні площі склали 1080 га. Деякі завершують посівну. Це ПП «Азіз», ТОВ «ІАК «Балінвест», ПАТ «АФ «Вербівське».

– Олексію Івановичу, а яка ситуація із збиранням пізніх культур?

– Практично завершено збирання круп’яних. Залишилося 50 га гречки в ПАТ «АФ «Вербівське» та невелика площа проса в ПП «Укрбалпром». Щодо збирання соняшнику, то його загальна площа по району складає 26 тис. га, зібрано 16,2 тис га, намолочено 40,3 тис. тонн урожайністю 24,8 ц/га. Сої зібрано практично 9%. Також є кукурудза на зерно. Площі її складають 7169 га, обмолочено 479 га, це 7%. На сьогодні середня врожайність цієї культури 44 ц/га, намолочено 2,1 тис. тонн.

– А як справи із збиранням цукрового буряку?

– Із загальної площі 5546 га зібрано 1576 га, що складає 28%. Накопано 66,5 тисячі тонн із середньою врожайністю по району 422 центнери з гектара. Наразі Савинський цукровий завод уже розпочав приймання цукрових буряків. Але переробний сезон ще не розпочато. Старт для виробництва цукру почнеться, коли на завод надійде 15 тисяч тонн сировини. Але дощова погода затримує збирання цукристих.

– Як щодо заготівлі кормів для тваринництва? Наскільки забезпечені ними сільгосппідприємства, які працюють у цьому напрямку?

– На сьогодні всі господарства району, в яких є тваринництво, усіма кормами забезпечені стовідсотково.

– Олексію Івановичу, а де господарства зберігають зібраний урожай пізніх культур?

– Основна маса господарств має власні склади для зберігання, але є такі, що здають до філії ПЗКУ «Савинський елеватор». Група під-приємств які належать ПАТ «Мегабанк», зберігає на своєму хлібоприймальному підприємстві, кілька господарств працюють з Андріївським ХПП та з ТОВ «Степовий елеватор Балаклія». Тобто кожен власник сам визначає, де йому вигідніше зберігати зерно.

– Важливим є питання щодо розрахунків за використання паїв. Як проводиться ця робота?

– В оренді сільськогосподарських підприємств району знаходиться 58 тис. га пайових земель, за оренду яких нараховано 85 мільйонів гривень орендної плати. На сьогодні виплачено 49,6 млн. грн., що складає 58%. Із 49,6 млн. грн. 33,4 мільйона гривень виплачено грошовими коштами, а бажаючі отримали орендну плату продукцією. Також сільгосппідприємствами до районного бюджету з орендної плати сплачено 8 мільйонів гривень прибуткового податку.

– Дякую за розмову.

(Сайт Балаклійської РДА)