Цього року хліборобам Кегичівщини належить зібрати ранні зернові на площі 22,2 тис. га, що на 4 тис. га більше минулорічної площі. В сільськогосподарських підприємствах району посіяно 9,3 тис. га озимої пшениці, що в порівнянні з минулим роком більше на 14%. Окрім цього належить зібрати інші ранні зернові культури. Цьогорічна весна побила чимало метеорологічних рекордів. Ось і на кінець другої декади червня в полі одночасно дозріває пшениця, за 2 метри висоти сягає кукурудза, квітнуть ранні сорти соняшнику.

Напередодні жнив голова районної державної адміністрації Сергій Ясенок оглянув поля району. Слід зауважити, що на Кегичівщині стан озимої пшениці втішає – в полі дозріває добрий урожай.

Розмова про найголовніше – про хліб, про майбутній врожай, бо за ним не тільки фінансове благополуччя сільгосппідприємств, а й надходження до бюджету району, добробут родин, велася з заслуженим працівником сільського господарства, депутатом обласної ради Андрієм Хвесиком.

 — Дивлячись на такий добрий пшеничний колос, важко не спитати про складові майбутнього врожаю.

 — Це системні підходи до роботи на землі, до вирощування кожної культури, це культура землеробства. Підприємство ПП «Агропрогрес» багатогалузеве, в сівозміні не зустрінеш, щоб стернові сіяли по стернових. Значний відсоток землі відводиться під пари одно- і багаторічної трави, бобові культури, а це найкращі попередники пшениці. До того ж вносимо по 60 т перегною на гектар. Цієї посушливої весни вдалося підгодувати озиму пшеницю саме тоді, коли перепадали невеликі дощі, що зумовило найбільший ефект використання поживних речовин.

А для ярих культур погодні умови виявилися надто складними. Горох вистояв і очікуємо непоганий врожай, а для ячменю пізня весна з високими температурами саме в період, коли він формував вторинну кореневу систему, вкрай погані умови, за яких годі сподіватись на високі врожаї.

 — В ПП «Агропрогрес» значні дослідні ділянки, це цьогорічний експеримент чи система в роботі?

 — Скільки я працюю на землі, скільки і закладаєм свої дослідні ділянки. А тим паче зараз, коли такий широкий вибір сортів сільськогосподарських культур, треба знати, яка потенціальна врожайність цієї культури саме на наших землях, яка якість зерна. Цього року ми випробуємо на своїх полігонах 6 сортів озимої пшениці, багато сортів інших культур.

 — Не можна не звернути увагу на чистоту полів. На великому кукурузному полі зовсім відсутні бур’яни. Що за цим стоїть? Технологія обробітку грунту, використання гербіцидів?

 — І те і інше. Найперше, це роками відпрацьована технологія обробки грунту, практикуємо безвідвальний метод і використовуємо, звісно, гербіциди, хоча це досить дороговартісно та й не зовсім екологічно. Тому все більше і більше працюємо над культурою землеробства. Максимальних урожаїв при мінімальних затратах не буває.

(За матеріалами сайту Кегичівської РДА)