У селі Першотравневе Зміївського району до сторічного ювілею Героя Соціалістичної Праці Юхима Лук’яненка йому було відкрито меморіальну дошку.

У церемонії відкриття взяли участь голова Зміївської районної ради Є.Сироткін, Бірківський сільський голова Т.Давиденко, голова районної ради організації ветеранів М.Ковальов, голова первинної ветеранської організації села Першотравневе Л.Скиба, а також рідні Ю.Лук’яненка, школярі, місцеві жителі, керівники підприємств, організацій та установ, які працюють на території Бірківської сільської ради.

27 років свого життя Юхим Якович Лук’яненко присвятив праці на племзаводі «Червоний велетень», а з 1951 по 1978 рік очолював підприємство.

Його трудовий шлях розпочався у далекому 1933 році. Після здобуття диплому Краснопахорського сільськогосподарського технікуму, Юхим Лук’яненко п’ять років пропрацював агрономом, а потім три роки обіймав посаду старшого агронома племрадгоспу «Більшовик» на Донеччині. У 1941 року молодому 28-річному чоловіку було доручено евакуацію господарства до Ростовської області.

А потім війна, фронт — цілий рік як у пеклі. За хоробрість та мужність Юхима Лук’яненка було нагороджено орденом Червої Зірки і медаллю «За оборону Сталінграда». В 1943 році він отримав тяжке поранення і був демобілізований. Юхим Якович повернувся в радгосп «Більшовик». 1951 року його було призначено директором державного племінного заводу «Червоний велетень».

За трудову діяльність Ю. Лук’яненка було нагороджено двома орденами Трудового Червоного Прапора, двома орденами Леніна, орденом Жовтневої Революції, в 1971 році йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

Відкриття меморіальної дошки на будівлі нинішнього ПАТ «Племзавод «Червоний велетень» стало черговим визнанням заслуг колишнього керівника підприємства.

(За інформацією газети «Вісті Зміївщини»)