Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT-2017», який пройшов у Харкові 5-7 жовтня, відвідали представники майже всіх областей України. Загальна аудиторія заходу склала близько 10 000 учасників.

Безпосередніми відвідувачами заходу та найбільш активними учасниками були Харківська та сусідні області (Луганська, Донецька, Полтавська, Сумська та Дніпропетровска). Також були присутні офіційні делегації від Львова та Херсона, з якими вже у перший день було підписано трибічний меморандум про співпрацю та обмін досвідом в сфері розвитку сільськогосподарської кооперації. У перший день роботи форуму відбулося й підписання меморандуму про співпрацю між Харківським тракторним заводом та Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва.

Саме на Харківщини в третій день було розпочато всеукраїнський проект Трипілля – це дні поля, що наступного року відбудуться в трьох областях: на Харківщині, Львівщині та Херсонщині.

Кпім того, проведено урочистий захід AGROPORT Awards, в рамках якого були відзначені кращі представники аграрної галузі та представники харчопереробної промисловості Харківщини. Серед більш ніж з 80 підприємств були обрані 10 лідерів.

Восени 2018 року у Харкові AGROPORT святкуватиме свою першу річницю — 5 років розвитку в Україні. За ці роки досвід Харківщини вже двічі переймала Львівщина приймаючи західноукраїнський форум, а наступного року долучається й Херсонщина, що має намір в рамках південноукраїнського форуму об’єднати північних фермерів. В рамках програми 2018 року вже запланована офіційна участь делегації Харківської області зі стендом, що надасть додаткову можливість з просування представників бізнесу та науки Харківщини на внутрішніх ринках України.