Цього тижня голова Чугуївської райдержадміністрації М. Шошин та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Г. Олексієвець відвідали сім господарств району, аби на власні очі побачити жнива та поспілкуватися з керівниками сільгосппідприємств щодо розв’язання проблем.

Ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі, яка перевищує 50%, середня врожайність більша за 50 ц/га. Озимої пшениці зібрано 27 тис. тонн на понад 70% площ (5155 га), її врожайність – понад 54 ц/га. Про це повідомила Галина Олексієвець. Ярий ячмінь – одна з основних культур в Чугуївському районі, його зібрано на площі 420га (13%), врожайність 39,8 ц/га. На завершальній стадії збирання гороху: його зібрано на 98% площ, урожайність 30 ц/га. Всього ранніх зернових культур зібрано 30 448 тонн на площі 5874 га (52,9%), врожайність 51,8 ц/га.

За словами фахівця, свої корективи внесли погодні умови. Дощі впродовж тижня дещо припинили жнива, але вже зараз усі господарства включилися в роботу.

Директор АФ «Базаліївський колос» Василь Калган відзначив, що цей рік був унікальний, бо після такої засушливої осені ніхто не очікував гарної зими та весни і такого врожаю трав і ранніх зернових. Вперше аграрії району закінчили сіяти у листопаді, а сходи отримали взимку. Він також порушив питання класності зібраної пшениці: 50% − третій клас, 50% − фураж, тобто на реалізацію її практично не буде.

Голова райдержадміністрації Микола Шошин нагадав, що Чугуївський район завжди був лідером Харківщини, і висловив упевненість у тому, що і цього року наші хлібороби зберуть добрий врожай.

(За інформацією сайту Чугуївської РДА)