Великий Слобожанський ярмарок — захід, проведенням якого Харківська обласна державна адміністрація продовжує славні історичні традиції Харківщини, як торгового центру Слобожанщини.

Головною метою ярмарку є демонстрація досягнень аграріїв і реалізація врожаю 2016 року харків’янам і гостям міста за цінами, нижчими за середні по області.

Цього року у ярмарку взяли участь близько 130 сільгоспвиробників з усіх районів та міст області. Це і підприємства харчової та переробної промисловості, сільськогосподарські і промислові підприємства, фермерські господарства, які виготовляють товари народного споживання, продукти харчування та напої. Слід зазначити, що цьогоріч ярмарок відвідали офіційні бізнес — делегації країн ближнього і далекого зарубіжжя. 

В урочистій церемонії відкриття ярмарку, взяли участь керівники області і районів. Експозицію нашого району з гордістю представили голова Нововодолазької районної державної адміністрації Є. О. Королюк, голова районної ради С. О. Ротач, начальник відділу економіки райдержадміністрації Н.О. Цимбал, начальник відділу культури і туризму О.В. Волотка, начальник управління агропромислового розвитку А. Г. Ляшенко, а також спеціалісти районної державної адміністрації, районної ради, депутати районної ради. Вони ж і зустрічали виконуючу обов’язки голови Харківської обласної державної адміністрації Ю. О. Світличну її заступників, почесних гостей ярмарку, а також Народного депутата України І. С. Луценко. Проте по-справжньому видовищним і яскравим став виступ на художній експозиції району гурту «Бойовий гопак»: Олексія Линника та Ігора Конаникіна.Образ козака створив Іван Рибалкін — наказний атаман Слобідського козацького війська.

Мальовничі прилавки, презентовані нашим Нововодолазьким районом, рясніли розмаїттям ковбасних виробів, молочної продукції, овочами, фруктами, а також ємностями з медом свіжої викачки.

Високим попитом користувалась продукція ТОВ «МК Ріал», СПДФО Іванчук В.І., ціна на яку була на 10-15% нижча за ринкову.

Відтак, Нововодолазька районна державна адміністрація висловлює велику подяку всім учасникам підготовки та організації участі району у Великому Слобожанському ярмарку, зокрема:

Мелихівському сільському голові Рудаченку В.Г., Бородіній І.М., Нововодолазькій районній спілці споживчих товариств (Купалову М.Г.), Липкуватівському аграрному коледжу (Таркану М.П.) – за допомогу в оформленні святкового столу для гостей експозиції;

ТОВ «МК  РІАЛ» (Золотьку Р.І.),  СПДФО Іванчук В.Л., СПДФО Моісеєнко В.М., ФГ «Плугатарьов В.С.», ФГ «Цветков С.В.» ,  ФГ «Сліченко М.Г.», ФГ   «Розторгуєв М. І», ФО Тимченко Т. В. — за активну участь  у торгівлі;

ТОВ «Агролатінвест» (Матвієнку М.Г.) за допомогу у перевезенні експозиції;

ТОВ «МК Ріал», СПДФО Купалов М.Г. за допомогу у виготовленні святкових короваїв з пшениці нового врожаю.

відділу економіки (Цимбал Н.О.), відділу культури та туризму (Волотко О.В.), управлінню агропромислового розвитку (Ляшенку А.Г.), районному будинку культури (Мірошніченко В.М.) за колоритне оформлення експозиції району;

Відділу освіти районної державної адміністрації (Чаюк Л.М.) за допомогу  у  перевезенні делегації району для участі в ярмарку.

Слова вдячності на свою адресу отримує також відділ архітектури,  містобудування, житлово-комунального господарства та цивільного захисту районної державної адміністрації  (Бондар С.Д.), колектив ДЮСШ (Килипко А.М.)  за монтаж експозиції району.

На окрему подяку заслуговує Дитяча школа мистецтв у особі Євтушенко Н.Ю, Манн В.А., Краснокутської І.Л. за гідне представлення району в «Містечку майстрів» на Великому Слобожанському ярмарку, а також колективу будиноку дитячої та юнацької творчості (директор Л. О. Слиш) за колоритне представлення пересувної інсталяції у номінації «Натюрморт осені».

Веселу атмосферу свята на урочисто прикрашеній сцені Слобожанського ярмарку створювали учасники фольклорного ансамблю Рокитненського будинку культури «Берегиня» (керівник Вікторія Розторгуєва — Безпала).

 Особливо приємно повідомити, що наш район був відзначений 4-ма дипломами:

  • І ступеню в конкурсі «Краща експозиція «Місто майстрів» за популяризацію народної творчості та підтримку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва;
  • Дипломом І ступеню нагороджена Олена Волошенко у номінації «Дівоча коса — Слобожанська краса»;
  • ІІ ступеню у номінації «Кращий каравай врожаю 2016 року»;
  • ІІІ ступеню у номінації «Краща художньо-декоративна експозиція та презентація району».

(За інформацією сайту Нововодолазької РДА)