У Краснокутському районі відбувся традиційний щорічний об’їзд полів сільгосппідприємств та фермерських господарств «День поля».

У заході взяли участь голова Краснокутської райдержадміністрації Віктор Ечкенко; заступник голови райдержадміністрації Володимир Лихвар; в. о. начальника управління агропромислового розвитку Краснокутської РДА Сергій Іванченко; провідний спеціаліст фітосанітарної інспекції Краснокутського району Олена Фільова; керівники та агрономи сільгосппідприємств і фермерських господарств району.

Робота для всіх учасників заходу розпочалася о 8:30 ранку. Після реєстрації всі присутні з площі райцентру на автобусі вирушили на так звану екскурсію, у ході якої оглянули велику кількість полів, засіяних озимими, ранніми зерновими, зернобобовими та іншими технічними й продовольчими культурами. Під час переїздів керівники або представники сільгосппідприємств розповідали присутнім про технології вирощування тих чи інших культур, давали докладні характеристики сортам культур, про терміни посіву, коментували репродукції та кількість внесених мінеральних добрив, методи боротьби з хворобами, бур’янами й шкідниками – ділилися досвідом, як завдяки професійному, раціональному, науково обґрунтованому підходу до землі, до вирощування культур, дотриманню технологій, у тому числі й інноваційних, досягти високої врожайності.

Так, під час презентації директора ДП «ДГ «Пархомівське» Олександра Ахтирченка присутнім заходу стало відомо, що на полях цього сільгосппідприємства, крім інших культур, культивуються гречка сорту «Слобожанка», який виведений Сумською державною сільськогосподарською дослідною станцією методом індивідуально-селекційного відбору на продуктивність і має високі смакові якості, та озима пшениця «Фаворитка» — супереліта, яка є невибагливою до умов вирощування, має високу екологічну пластичність та забезпечує отримання високих, стабільних урожаїв на різних фонах мінерального живлення. За висновком колег-фахівців, «Фаворитка» забезпечить достатньою кількістю елітного насіння сільгосппідприємства Краснокутщини.

Під час наступної зупинки делегація оглянула соняшникове поле ФГ «Кравцов». Анатолій Іванович у коментарі про побачене зазначив, що посіви соняшника оброблені повним комплексом для знищення шкідників, а нещодавно закінчили внесення гербіцидів, які забезпечать повний захист від бур’янів та не є фітотоксичними для соняшнику.

Михайло Сливка, керівник АФ «Колонтаїв», коментуючи стан полів, засіяних озимою пшеницею, зазначив, що важливою умовою підвищення врожайності пшениці є використання для сівби високоякісного насіння кращих районованих сортів, пристосованих до місцевих умов вирощування. Призначене для сівби насіння має бути високожиттєздатним за схожістю, високою енергією проростання, силою росту, вирівняністю, типовою для сорту ваговитістю тощо.

Поле, засіяне кукурудзою, презентував головний агроном СВК «Колонтаївський» Павло Олійник. Зокрема, він зазначив, що однією з основних складових технологічного забезпечення вирощування кукурудзи є внесення достатньої кількості мінеральних добрив з осені.

Під час зупинки біля поля озимого ріпака ТОВ « Трайгон Арго2», площею 1067 га, виконавчий директор Олексій Тимофеюк відмітив, що успіх у вирощуванні озимого ріпаку ще більше, ніж у вирощуванні інших культур, залежить від підходів до систем обробітку ґрунту, вибору системи захисту, правильності вибору спектру гібридів та ін. Важливим завданням у весняний період було проведення ретельного обстеження посівів при поновленні вегетації. Аграрії-фахівці ж, у свою чергу, зазначили, що поле з озимим ріпаком у доброму стані, і керівництво має сподівання на високий урожай.

При об’їзді полів із озимою пшеницею та кукурудзою, які належать ТОВ «Слобода», його директор Олексій Овсяніков розповідав про обробку грунту полів, способи підживлення культур, терміни та норми їх посіву тощо.

Під час переїзду від одного господарства до іншого їх керівники давали коментарі та відповідали на питання зацікавлених присутніх. Так, цього дня учасники заходу об’їхали та оглянули стан посівів різних культур ТОВ «Козіївське», ПСП «Дніпро», ПСП «Славутич», фермерського господарства «Алмаз», СФГ «Ковальчуківське», ПСП «Явір» та інших. Варто відмітити, що у порівнянні з минулим роком, значно менше зустрічаються забур’янені поля, і стан озимих на полях сільгосппідприємств та фермерських господарств Краснокутського району добрий, що дає надію на гарний урожай зернових.

На завершення об’їзду делегація завітала до ПА «ВАТАЛ» у В’язовій. Керівник агрофірми Микола Нікітенко продемонстрував фруктовий сад та полуничні поля. Микола Павлович із задоволенням ділився досвідом: розповідав про перспективні сорти яблунь та полуниці, про переваги краплинного зрошення. Всі присутні уважно слухали Миколу Павловича, адже його розповідь – цікава, підкріплена життєвими ситуаціями, багаторічним досвідом бездоганного хазяїна, який завжди йде назустріч людям, піклується про їх добробут та благоустрій села,– не залишила нікого байдужим.

«Якщо після такого заходу, в якому почули безліч корисних порад, ви винесли з собою хоча б одну думку, яка перетворилася в ідею, котру обов’язково потрібно втілити в життя, адже ви зрозуміли, що цей задум неодмінно дасть високий результат, то ви не дарма згаяли свій дорогоцінний час», — виказав свою думку Микола Павлович.

Під час обговорення проведення «Дня поля» Володимир Лихвар, підбиваючи підсумки, зокрема, сказав, що на більшості площі полів отримані сходи добрі і задовільні. Господарства Краснокутщини приступили до догляду за посівами й готуються до збору урожаю.

Наприкінці заходу із заключним словом до присутніх звернувся очільник району Віктор Ечкенко. Зокрема, він побажав аграріям достатку, гарної погоди, чудового врожаю, адже від цього залежить добробут Краснокутщини.

(За матеріалами Краснокутської районної газети «Промінь»)