У Зачепилівській районній державні адміністрації відбулося засідання районної робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушення земельного законодавства та роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи. У роботі комісії взяли участь голова районної державної адміністрації Лідія Кобильська, начальник управління представницької та інформаційно-аналітичної роботи Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації, секретар обласної робочої групи Олена Крамська, інспектор державної інспекції сільського господарства Олексій Баришев, начальник юридичного управління Головного управління Держземагентства в Харківській області Андрій Гнатушок.

Розпочинаючи засідання, Лідія Кобильська зауважила, що порушення системи землеробства, скорочення обсягів меліоративних робіт призвели до зниження родючості ґрунтів, їх виснаження, засолення, заболочення та інших негативних процесів, що загрожують продовольчій безпеці держави. У європейських країнах, де якість ґрунтів не краща за українську, урожайність основних сільськогосподарських культур у 1,5-2 рази вища, ніж в Україні, і стабільна, що свідчить про належну культуру землеробства, дотримання технологічних, екологічних та агрономічних вимог.

Реальним механізмом для врегулювання зазначених проблем, наведення порядку в землекористуванні, використанні та охороні земель є землеустрій, який забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Запровадження проектів землеустрою — крок необхідний та обов’язковий, оскільки результати досліджень доводять: безконтрольна експлуатація землі призводить до її виснаження. Крім того, розробка проектів науково обґрунтованих сівозмін та агрохімічних паспортів допоможе запобігти багатьох проблем і помилок, наприклад, забезпечить збереження якості ґрунту під час надання земель в оренду.

Докладніше про стан замовлення та виготовлення проектів землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь згідно з постановою КМУ №164 та №1134 і зменшення площ посіву соняшника до оптимального співвідношення у структурі посіву, доповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Радник голови райдержадміністрації з питань АПК Олександр Федяєв детально проінформував щодо оптимізації структури посівних площ та підготовки до вирощування озимих культур.

(За інформацією газети «Горизонти Зачепилівщини»)