В рамках весняної форвардної кампанії ПАТ «Аграрний фонд» планує законтрактувати 190-200 тис. тонн продовольчої пшениці. Наразі отримано заявки на придбання майже 100 тисяч тонн. Про це в інтерв’ю ІА «РБК-Україна» повідомив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

Він додав, що закупівельна ціна пшениці складає близько 5 тисяч гривень. Вона є ринковою та сформована з урахуванням прогнозу курсу долара США та цінової ситуації на світових ринках. «Ми дивимося на доларову складову, враховуємо прогнозні ціни на зовнішньому ринку, власний експертний прогноз щодо курсу долара США. Переглянуті також умови контракту. Якщо раніше авансова плата становила 50% і 20%, то тепер — 65% від ціни», — повідомив Андрій Радченко.

Нагадаємо, за програмою осінніх форвардних закупівель 2015 року Аграрний фонд законтрактував 783 тис. тон зернових, у тому числі пшениці (752 тис. тон), ячменю (30 тис. тон) та жито (1 тис. тон).

Крім того, голова Агрофонду проінформував про результати конкурсу з відбору страхових компаній: «Сьогодні ми, як вигодонабувач, приймаємо 12 компаній для співпраці. При цьому конкурс триває. Компанії можуть і далі подавати заявки».

Прес-служба Мінагрополітики