На центральній площі Краснокутська відбувся традиційний сільськогосподарський ярмарок. Цей торговельний захід, за дорученням голови райдержадміністрації Віктора Ечкенка, організувало та провело управління агропромислового розвитку Краснокутської РДА.

Цього літнього ранку сюди зі своєю різноманітною продукцією з’їхалися ряд сільгосппідприємств, фермерських господарств, приватників, господарів району та з сусідньої Котельви, які під веселу музику пропонували свій крам жителям селища та гостям Краснокутщини. Купити було що, адже асортимент продукції на ярмарку був чималий – від коня, птиці, різної живності до риби, молочної продукції, м’яса, овочів, фруктів, зерна тощо. Так, зокрема, ПП «Цукровик – Агро» реалізовувало цукор мішками (325 гривень), ТДВ «Агрофірма «Глобівська» та Краснокутська дослідна станція садівництва пропонували покупцям яблука та сливи (3 грн./кг). Приватник В’ячеслав Іванов з села Любівки порадував покупців низькими цінами на свою якісну овочеву продукцію, тож люди із задоволенням її купували. Також різноманітні овочі — від огірків до баклажанів та перцю — реалізовував СППР «Нововодолазький рибгосп» та господар з с. Качалівка Віталій Савицький. Свою картоплю пропонував покупцям господар з с. Колонтаїв Олександр Жадан.

Живою рибою в асортименті торгував на ярмарку Олександр Крикун з Мурафи, пропонуючи судака та щуку за 30 грн./кг, коропа -28 грн./кг, карася – 17 грн./кг та линів за 25 грн./кг. До того ж, чималих розмірів товстолоба реалізовував за 12грн./кг Микола Безкорсий з «Нововодолазького рибгоспу».

Духмяною свіжою соняшниковою олією на ярмарку торгували приватний підприємець Кузуб Н. О. (нежарена олія — 13 грн./л) та ПП «В. Гончаренко» (жарена – 15 грн./л), який, до того ж, реалізовував і мед. Гільдія пасічників «Краснокутчани» пропонувала ярмаркуючим, крім меду,чималий вибір продуктів бджільництва та різні цілющі напої з меду і навіть напрочуд корисне маточне молочко.

Молочну продукцію реалізовувало молокопереробне підприємство «РА_2», а молоко та домашній сир — ФГ «Мовос». Свіже м’ясо, сало тощо від господаря Леоніда Блищика з Китченківки теж користувалося попитом у покупців.

Різноманітну живність – від кролів, перепілок, індокаченят, курей до екзотичних видів китайської пухової (ситцевої) птиці — на ярмарок вивіз господар з Краснокутська Віктор Білоус. Також подивував відвідувачів ярмарку своїми гігантами – півнем, гусьми та привабливими голубами тощо Сергій Безлуцький. Крім того, підрощених гусей та індиків продавало СТОВ «Краснокутське підприємство по птахівництву та інкубації».

Порадувало покупців і СФГ «Орхідея», яке вивезло на ярмарок пшеницю значно дешевше, ніж на ринку, і продавало її за 14 грн./відро.

Особливістю ж цього торговельного заходу стала пропозиція продажу коня Орлика від ФГ «Дунай». Та, на жаль, як висловився його господар Федір Безлуцький, нині ніхто не хоче утримувати таких незамінних помічників у селянській роботі. Він же приділяє їм увагу вже чимало десятиліть і жодного разу не пожалкував.

Гість із Котельви Богдан Дума продавав молодих курей яєчних порід.

Тож і за кількістю учасників, і за запропонованою ними продукцією кожен відвідувач першого серпневого ярмарку міг придбати крам на свій смак та вподобання. До того ж, ціни на ярмарку, як і завжди, були нижче ринкових. До речі, виторг, за інформацією управління АПР РДА, цього дня становив близько 37 тисяч гривень.

(Газета «Промінь»)