Голова Зачепилівської районної державної адміністрації Лідія Кобильська розповіла газеті «Горизонти Зачепилівщини» про здобутки агропромислового комплексу району у 2013 році.

— Середня врожайність ранніх зернових по району склала 39 ц з гектара. У сільгосппідприємствах ТОВ «Агро-Ленд» на ланах озимої пшениці отримано по 53,0 центнерів з гектара, ТОВ «АПК «Зачепилівське» — по 52,4. Горох вродив по 28,3 ц/га в ТОВ «Руновщина» і по 25,0 в ТОВ АПК «Зачепилівське». Порадував зерновий клин ярого ячменю. Особливо в ТОВ «Дружбокраянське» по 41,9 ц/га та ФГ «Зоря» — по 40. Це кращі показники. А всього в районі з площі 16967 гектарів валовий збір ранніх зернових склав 66145 тонн.

Наші місцеві аграрії в більшості випадків переконливо доводять, що не гірше, ніж будь-де, знаються в землеробстві. Одночасно успішно опановують і новітні технології вирощення аграрної продукції, і впевнено прокладають на зачепилівські поля шлях сучасній техніці, вміють зі знанням справи хоч посіяти — зібрати відповідно до визначених завдань, а також ще й вигідно реалізувати вирощене. На жаль, тільки не завжди цьому пасують відповідні ринкові ціни. Таким чином, хто нині працює в одній з провідних галузей господарського комплексу країни, не просто дбає про нарощення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, а насамперед, про ефективність кожного гектара, кожної вкладеної в нього гривні.

Одним словом, у сільськогосподарському виробництві теж доречно говорити про все більш ефективне господарювання: про сувору економію, зменшення затрат на одиницю продукції, про науково обґрунтовані сівозміни в землеробстві, оптимальне поєднання, як інноваційних підходів до розвитку провідних галузей, так і широке застосування інформаційних технологій. І тут, звичайно, одна з провідних ролей належить технічному забезпеченню аграрного виробництва. Досить сказати, машинно-тракторний парк району постійно оновлюється за рахунок його поповнення високопродуктивними тракторами, комбайнами, сучасними ґрунтообробними, посівними знаряддями. Тільки з початку нинішнього року сільськогосподарської техніки придбано на 21 млн. 107 тис. грн.

—На врожай 2014-го року зачепиляни теж попрацювали з не меншим старанням.

— По-іншому не можна. В належні агротехнічні строки проведено посів озимих культур на площі 10825 га. Отримані сходи розвиваються добре.

— Кілька слів, Лідіє Дмитрівно, про сьогоднішній день тваринницької галузі.

—Нехай не стрімкими темпами, але нинішній рік зачепилівські тваринники завершують з плюсами ледь не за всіма показниками. Зросло поголів’я дійного стада в порівнянні з минулорічним. Збільшилося виробництво молока, м’яса. Надій на одну фуражну корову перевищив 5,2 тис. кілограмів. Середньодобові прирости на відгодівлі великої рогатої худоби, свиней становлять відповідно 647 та 451 грамів, що також більше у порівнянні з минулим роком.

— Не хотілося б, аби в калейдоскопі цифр з намолотами, гектарами, врожаями, загубилася людина праці. Просто селянин — механізатор, тваринник, водій...

— Ті, хто трудиться на землі, чиє життя пов’язане із сільгоспвиробництвом, справді, люди особливого гарту, найміцнішої проби. Таких на Зачепилівщині безліч. У ПСП імені Фрунзе взірцем трудового завзяття, вважають, наприклад, оператора по догляду великої рогатої худоби Марію Чобалько та механізатора широкого профілю Олександра Казанцева. У ТОВ «Дружбокраянському» не нахваляться трактористами-машиністами Євгеном Махинею та Вадимом Мироновим, у СТОВ «Універсал-Агро» — механізаторами Олександром Донченком та В’ячеславом Єніним. У ТОВ «Агро-Ленд» є свої шановані трудівники, і серед них оператор по догляду за поголів’ям свиней Лариса Кононихіна, тракторист Микола Яровий, у ТОВ «Новий сад» — бригадир тракторної бригади Валентин Обжа та тракторист Анатолій Шевченко.

На глибоку вдячність заслуговують також трактористи Василь Покуса та Михайло Шовкопляс з ТОВ АПК «Зачепилівське», механізатори Іван Литвин та Сергій Майборода з ФГ «Петровське», Людмила Мирна — оператор машинного доїння із СВК «Заповіт Леніна», Сергій Кутащук з фермерського господарства «Зоря». А скількох-скількох ще не згадано. Низький уклін їм усім: ветеранам сільськогосподарського виробництва і тим, чия стежка й нині пролягає щодня на поля та ферми.