Днями начальник управління АПР Краснокутської РДА Володимир Лихвар разом з кореспондентом районної газети «Промінь» побували на полях ДП „ДГ „Пархомівське”, де зустрілися з директором підприємства Олександром Ахтирченком та його заступником і головним агрономом Євгенієм Нестеренком. Вони саме контролювали хід польових робіт з підготовки грунту під посів ячменю, а в цей час на іншому полі працівники на агрегатах багатофункціональної дії сіяли овес.

Директор господарства, зокрема, розповів, що польові роботи розпочали в суботу, 13 квітня, і до посівної кампанії повністю готові та всіма необхідними матеріалами для її проведення забезпечені. Також був проведений відповідний ремонт сільськогосподарської техніки та деяку придбали нову. Знайшли оптимальні варіанти роботи, так що всі весняно-польові роботи проводяться в комплексі. Адже нині важливо в дуже стислі терміни провести посівну, а головне — вчасно зберегти вологу, яка є запорукою гарного врожаю.

У господарстві вже посіяно 30 га вівса, а взагалі планується посіяти з ранніх зернових 30 га – вівса, 30 га –гороху, 140 га –ячменю. І впоратися з цими роботами повинні за 2-3 дні. До того ж, працівники всі проінструктовані щодо правил безпеки, забезпечені спеціальним одягом та гарячим обідом тощо, а також отримують вчасно заробітну плату.

До речі, головний агроном господарства зазначив, що Дослідне господарство „Пархомівське” є базовим господарством Харківського інституту овочівництва та баштанництва, який належить Аграрній академії наук України. Тож ДП „ДГ „Пархомівське” займається вирощуванням 4-ох сортів картоплі (Слов’янка, Серпанок, Поляна, Тірас) та овочів. Так, у цьому році буде закладено три сорти столових буряків. Також господарство займається вирощуванням елітних сортів ячменю (Інклюзив, Парнас, Джерело), пшениці (Богдана, Фаворитка, Дорідна, Розкішна), проса (Слобожанське), вівса (Славутич), гороху (ЧекБек). Тож, висіваючи елітні сорти сільськогосподарських культур у себе в господарстві, після їх розмноження пропонують іншим господарствам як свого району, так і сусідніх.

Підсумовуючи розмову, Євгеній Леонідович зазначив, що є велике бажання та й можливості відродити минулу славу дослідного господарства щодо забезпечення якісним посівним матеріалом хліборобів, і для цього буде зроблене все необхідне. А в тому, що добре працювати люди вміють і прагнуть, переконалися цього дня, познайомившись на полі з трактористом Русланом Рушниченком, який на новій техніці, МТЗ-892, вносив мінеральні добрива; Олександром Ключником та його помічником Олексієм Томіним, які на новій сівалці точного висіву проводили сівбу вівса; водієм Анатолієм Гончируком та Сергієм Пахаренком, молодим трактористом, який закотковував засіяну площу.

На завершення зустрічі з керівництвом та працівниками господарства Володимир Лихвар наголосив, що посів ранніх зернових на Краснокутщині потрібно завершити до 20 квітня, витримати необхідну технологію, і, не гаючи часу, розпочати посів пізніх культур та в подальшому проводити належний догляд за рослинами. Також він побажав хліборобам сприятливих погодних умов та доброго врожаю.

Підготувала Лідія САВЧЕНКО

(За матеріалами газети «Промінь»)