В управлінні агропромислового розвитку Великобурлуцької районної державної адміністрації було проведено семінар-тренінг для агровиробників з питань кредитування під аграрну розписку.  

В семінарі взяли участь консультант Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Андрій Сухоставець, менеджер ТОВ «Агро-сервіс» Михайло Фальченко, керівники та представники сільськогосподарських підприємств Великобурлуцького району.

Андрій Сухоставець довів до відома присутніх інформацію про ключові питання щодо запровадження в Україні проекту IFC «Аграрна розписка», основною метою якого є покращення доступу для малих та середніх сільгоспвиробників до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.

Учасники семінару дізналися про переваги та можливості аграрних розписок, про види аграрних розписок, про відмінність фінансової та товарної АР.

Довідково. Аграрна розписка – це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарними – частиною зібраного урожаю.

Проект «Аграрні розписки в Україні» фінансується Міжнародною фінансовою корпорацією, членом групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.

(За інформацією сайту Великобурлуцької РДА)