Розвиток тваринництва в сучасних умовах можливий за рахунок впровадження сучасних технологій у цю галузь. Саме таким шляхом і йде ТОВ АПО «Мрія». Здавалось, зовсім недавно було проведене переоснащення свиноферми за сучасними технологіями, одержано віддачу від модернізації, і на черзі постало завдання реконструювати молочно-товарну ферму.

У реконструкцію  приміщення ферми, здійсненого за передовою голандською технологією у молочному скотарстві, на придбання італійської молокопроводної комп’ютеризованої системи, холодильного обладнання, доїльних апаратів нового покоління  та кормозмішувача  німецького виробництва  ТОВ, за висновком його керівника Віктора Манька, вкладено близько 1,5 млн. грн.

Першу чергу реконструйованої молочно-товарної ферми, розрахованої на 105 голів, урочисто введено в експлуатацію 17 квітня 2013 року. У цьому заході  взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Кужель,  його перший заступник Михайло Снурніков, начальник управління агропромислового розвитку Ольга Леващук та інші гості.

Реконструйована ферма є прикладом ферми європейського типу середнього розміру. Оператор машинного доїння Кузло Галина Павлівна розповідає,що її функції полягають лише у «надяганні» доїльного апарату на вим’я корови, увесь подальший процес механізований – не треба тягати та вручну мити важкі 40-літрові бідони. Не робота – казка. Присутні гості дали високу оцінку проекту.

Наразі ТОВ АПО «Мрія» налічує більше 2 десятків  корів, з них майже половина  — чорноряба голандська порода (найпоширеніша з порід великої рогатої худоби молочного та молочно-м’ясного напрямку), придбана більше року в племгосподарстві області, та 35 голів нетелів цієж породи. Також на відгодівлі —  більше  10 голів молодняка ВРХ.

Слід зазначити, що тваринне господарство представлене не тільки ВРХ. Тут є коні та вівці, свині та кролі, пташина ферма. Обслуговують це господарство всього 10 чоловік на чолі з головним зоотехніком – Дмитром Бездітком.

За словами Віктора Леонтійовича, програмою розвитку господарства передбачається  подальша реконструкція інших приміщень  тваринницького комплексу  з метою розвитку тваринницького виробництва, збільшення виробництва молока, чисельності поголів’я корів, підвищення їх продуктивності.

(За матеріалами газети «Коломацький край»)