Про це доповів на розширеній апаратній нараді Краснокутської районної державної адміністрації начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Лихвар.

Враховуючи несприятливі погодні умови цієї осені для озимих культур, а саме тривалий період без дощів, великий ризик пересіву значних площ озимини. З метою гарантованого забезпечення сільськогосподарських товаровиробників району насінням озимих та ярих культур під урожай 2016 року управлінням агропромислового розвитку разом із Краснокутським управлінням контролю якості сільськогосподарської продукції та насіння Державної інспекції сільського господарства в Харківській області керівникам та головним агрономам господарств району рекомендовано провести інвентаризацію страхових запасів насіння озимих та ярих культур.

За оперативною інформацією господарств, для проведення посівної кампанії 2016 року забезпеченість насінням складає 72% до потреби. На недостаючу кількість насіння є домовленості з поставниками. Загалом під посів 2016 року потреба в насінні ярих зернових та зернобобових культур складає 2784 тонни; технічних — 398 тонн; цукрових буряків — 3640 посівних одиниць насіння.

Аналіз оперативної інформації про якість насіння ярих зернових і зернобобових культур під урожай 2016 року в сільськогосподарських підприємствах району свідчить про те, що незадовільно ведеться підготовка насіння і перевірка його в інспекції сільського господарства.

Управлінням агропромислового розвитку постійно ведеться моніторинг забезпеченості та перевірки на якість насіння.

(За інформацією сайту Краснокутської РДА)