У Первомайському районі пройшло спільне засідання колегії райдержадміністрації та адміністративно-господарського активу району, на якому були підведені підсумки роботи агропромислового комплексу в 2013 році.

В 2013 році сільгосппідприємства району в цілому виконали завдання уряду та ініціативи Президента України по виробництву сільськогосподарських культур. Для виконання продовольчої програми та забезпечення населення хлібом під врожай 2013 року було посіяно 24932 га озимих культур. Ярих зернових і зернобобових культур посіяно на площі 26065 га, технічних культур — 22882 га, цукрових буряків — на площі 592 га. Озимої пшениці зібрано 111220 т при середній урожайності 46,2 ц/га. Найкращі показники отримали ПП «Хлібороб», ЗАТ «Краснопавлівський КХП», СТОВ АФ «Україна Нова», СТОВ «Ржавчик», ТОВ «Орількалатінвест», ПП «Антар-2».

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року у сільгосппідприємствах району збільшилась чисельність великої рогатої худоби на 15%, чисельність дійної череди – на 25%, поголів’я свиней — на 22 %. Також збільшився валовий надій молока проти минулого року — на 257 тонн. Надій на корову складає більше 5000 кг, середньодобовий приріст – 510 г.

Орендної плати за земельні паї власникам видано по 4% на суму 44,8 млн. грн.

Після проведеної колегії в районі святкували День працівників сільського господарства. На святі були відмічені кращі господарства, передовики сільськогосподарського виробництва. Відбулося нагородження кращих працівників з врученням Грамот голови райдержадміністрації, голови районної ради та вручення цінних подарунків.

Подякою Міністра аграрної політики України було нагороджено доярку СТОВ «Ржавчик» Гармату Лідію Миколаївну, яка надоїла 7000 кг молока на одну корову. Механізатора цього господарства Семенюка Василя Миколайовича нагороджено Почесною грамотою Голови обласної державної адміністрації та Нагрудним знаком.

(За інформацією сайту Первомайської РДА)