Аграрний сектор України майже повністю виконав усі вимоги, які були необхідні для підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Проте необхідно враховувати і те, чи готові всі інші сектори економіки до ЗВТ з Європейським союзом. Тому пауза, яку наразі зроблено в процесі євроінтеграції, має дати змогу модернізувати економіку та зробити Україну рівноправним партнером для Єврозони. Про це заявив Микола Присяжнюк на засіданні Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства.

«Є загальнодержавні інтереси та економіка, яка, на відміну від аграрного сектору, ще не зовсім готова до інтеграції. І ми не можемо ставити на карту або перспективи АПК, або економіку держави. Тому було прийнято рішення зробити паузу. Проте Президент Віктор Янукович чітко говорить, що ми йдемо до ЄС. І сьогодні необхідно ще доопрацювати низку моментів, щоб стати рівноцінним партнером і продовжити євроінтеграційний курс», − наголосив Міністр.

Також Микола Присяжнюк повідомив, що за час підготовки до Асоціації з ЄС Україна проводила активну роботу з гармонізації законодавства з питань розвитку аграрного сектора, вдосконалення технічного регулювання виробництва та стандартизації підприємств харчової промисловості. Цю роботу буде продовжено.

Окрім цього, очільник відомства наголосив, що, незважаючи на перелік вимог з боку Європейського союзу, Україна буде твердо відстоювати свою позицію з низки питань. Так, буде зроблено все, щоб зберегти пільги для сільгоспвиробників, зокрема податкові. Також буде вжито всіх заходів для розвитку сільських територій, дрібного та середнього виробництва з урахуванням національних особливостей.

Також Микола Присяжнюк зазначив, що необхідно якнайшвидше сісти за стіл переговорів із представниками Росії та ЄС. Це допоможе розв’язати всі невирішені питання та дійти консенсусу.

«Від європейського курсу ми не відійдемо. Але ми хочемо, щоб наші партнери враховували наші інтереси, тому давайте домовлятися – по-чесному, по справедливості, відстоюючи інтереси нації», − наголосив Міністр.

Прес-служба Мінагрополітики