У другу неділю серпня працівники ветеринарної медицини відзначали своє професійне свято. Статус офіційного свято отримало відносно недавно — на самому початку тисячоліття. 1 листопада 2001-го другий Президент України Леонід Кучма підписав відповідний Указ. Чим живе нині ця галузь, з якими проблемами та труднощами доводиться зустрічатися в трудовій діяльності працівникам ветеринарної медицини, та які завдання ставлять перед собою спеціалісти цієї галузі, розповіла кореспонденту «Проміня» заступник начальника управління ветеринарної медицини в Краснокутському районі Світлана Шатохіна.

— Основне завдання, покладене на управління ветеринарної медицини, його структурні підрозділи та пункти ветеринарної медицини в смт. Костянтинівка та с. Пархомівка — це охорона територій району від занесення з інших регіонів збудників заразних хвороб, їх профілактика, діагностика інфекційний та інвазійних захворювань та їх лікування, — розповіла Світлана Іванівна. – Для цього маємо і величезний досвід, і матеріально-технічне запезпечення. При Краснокутській районній державній лікарні ветеринарної медицини є невеликий машинно-тракторний парк, адже ветфахівці кожного дня повинні виїхати в будь-який населений пункт району чи господарство, щоб на місці надати практичну ветеринарну допомогу.

Складність нашої роботи полягає у своєчасній діагностиці та профілактиці хвороб, особливо – спільних для тварин та людей. Сьогодні держава виділяє великі кошти на вакцину проти сказу, однак, коли приходимо у двір і пропонуємо вакцинувати тварин, господарі часто відмовляються, мовляв, худоба здорова. Доводиться проводити ще й просвітницьку роботу серед населення. Проводимо обходи, роз’яснювальні бесіди з населенням.

Зараз актуальною темою є боротьба з африканською чумою свиней. У зв’язку з цим, наші фахівці на базах великих свиногосподарств відвідують тренінги, складають іспити.

Сьогодні нашу професію можна віднести до розряду рідкісних, однак у всі часи вона залишиться актуальною та необхідною людям. Тому приємно, коли колектив поповнюється молодими спеціалістами, які працюють з великим бажанням і самовіддачею.

Напередодні професійного свята хочеться з вдячністю згадати наших ветеранів, які зробили свій неоціненний внесок у розвиток ветеринарної медицини в нашому районі: Л.Л. Пазія, І.Г. Ковша, А.Д. Хоменка, В.Й. Божка, В.П. Сіліна, В.О. Кравченка.

Добрих слів подяки і найкращих побажань з нагоди професійного свята заслуговує кожен працівник усіх підрозділів ветеринарної медицини в районі. Адже працюють у галузі самовідданні люди, які обрали професію за покликом душі.

(За матеріалами газети «Промінь»)