Нарешті над Зміївщиною пройшов довгоочікуваний дощ, на який аграрії чекали вже півтора місяця. Адже, як говорить начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Андрій Усіченко, погодні умови спекотного травня були близькі до критичних.

З моменту, як зійшов сніг, і аж до 15 травня над Зміївським районом не пройшло жодного дощу. Це змусило аграріїв переглянути свої плани щодо посіву пізніх культур та спрямувати всі зусилля на збереження вологи, а також на боротьбу зі шкідниками та хворобами, які активізувалися в умовах спекотного травня.

Але селянин не може чекати, тому в районі, незважаючи на посуху, активно пройшла весняна посівна кампанія. За оперативною інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, в Зміївському районі ранні зернові і зернобобові культури дали 100% сходів.

Що стосується пізніх культур, то по всіх категоріях господарств їх посів майже завершено. Так, соняшника посіяно 7286 га, і вже отримано сходи на 80% площі. Кукурудза на зерно займає площу у 12115 гектарів. Її посів завершено, сходи отримано на 60% площ. Якщо говорити про інші сільгоспкультури, маємо таку статистику.

Сою загалом посіяно на площі 710 гектарів. Її вирощуванням наразі займаються фермерські господарства «Строгого» і «РеВік», а також ТОВ «Благодатне».

200 гектарів (порівну ТОВ «Агрофірма ім. Гагаріна» та господарства населення) відведено в районі під сорго.  І, нарешті, 92 гектара проса цього року посіли ДПДГ «Борки» і ФГ «Геніївське».

(За інформацією газети «Вісті Зміївщини»)