Ярмарок. Ярмарок? Ярмарок! Для слобожан це слово дуже, дуже багатозначне. Це  історія — адже й на гербі Харківщини зображено символ торгівлі; це традиції – бо Харків місто купецьке і здавна славен торгами; це бізнес – саме тут зароджуються нові ділові зв’язки, знаходяться партнери у справах; це розваги – пісні, танці, гумор, веселощі; це щедрі частування – їж стільки душа бажає – аби гаманець витримав;  це слушна нагода купити-продати; це прекрасна можливість помилуватися рукотворними виробами декоративно-ужиткового мистецтва – всього і не перерахуєш.

А кегичани до ярмарок голінні – страх! До якого дістанемось – долучаємося неодмінно.

Цього року Великий Слобожанський ярмарок зібрав силу-силенну народу з усіх куточків Харківської області, з Республіки Албанія та Великопольського воєводства Республіки Польща 5 вересня на майданчику біля презентаційно-виставкового комплексу «Радмір-Експохол».

Відкрив свято торгівлі голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін. І одразу після відкриття відбувся конкурс «На кращий коровай з борошна врожаю зерна 2015 року». Перед сценою вишикувалися коровайщики з усіх районів – зародив хліб, значить, буде і пісня. Короваї рум’яняться, коровайниці пишаються – і не знаєш ким милуватися: чи то хлібом духмяним, чи тими, хто його представляє. Але тільки в нашої коровайниці Наталії Мележик був живий вінок. Всі короваї-учасники, отримавши оцінки журі, відправилися в якості подарунків до військових частин №3005 та 3017, представники яких взяли участь у ярмарку. А кегичівський коровай посів почесне третє місце у цьому конкурсі.

У рамках Великого Слобожанського відбулося свято українського гурмана — «Фестиваль сала». Здається, сало – як сало – що його куштувати. Аж ні — сало буває різне: печене, смажене, солене, перчене; у рулетах, у котлетах і так далі, і тому подібне. Відмінністю ж кегичівського сального меню став торт з дизайном «під шмат сала» — з часничком, з перчиком, з цибулькою (зрозуміло, виробленими з кондитерської мастики). Презентувала цю сальну палітру завідуюча Андріївською сільською бібліотекою-філією Кегичівської ЦБС Тетяна Нудьга.

У «Містечку майстрів» Кегичівщина представила широке розмаїття виробів декоративно-ужиткового мистецтва: ляльки, одягнені в костюми різних регіонів України; традиційні ляльки-мотанки з ниток і тканини; вишиті нитками і бісером рушники, серветки, картини, ікони; розпис і різьба по дереву; килимки; канзаші; серветки, хустки та інший одяг в’язані на спицях і гачком; домовички-обереги. Їх авторами є наші  талановиті і вправні земляки: С.Стороженко, Н.Тесленко, Н.Ляшкова, В.Ткаченко, Н.Воржеїнова,І.Жорнова, М.Пугач, О.Фофанов, Ю.Дмитренко, С.Ріпка, О.Соколка, О.Голопьорова, Т.Ріпка, Л.Запоріжченко та інші. Родзинками кегичівської експозиції, за думкою експертів, стали рушники виготовлені в рамках районного фестивалю «Барвиста Кегичівщина».

Для охочих до рукоділля давалися майстер-класи: Олександр Фофанов з різьби по дереву, а Марина Пугач разом зі своєю ученицею Анастасією Кисельовою по виготовленню килимків.

Вже традиційними стали на Слобожанському ярмарку створення експозицій та зустріч губернатора. Звичайні запросини перетворюються на справжнє театралізоване дійство.

Кому як, а для нас кегичан наше подвір’я – найкраще, а наша хата – найгостинніша. Тут тобі і тиночки, і гарбузики, і соняхи. А які в нас віл та свиня – таких ще треба пошукати! Розмістилися поряд з хатою солом’яний бичок та справжнісінькі вулики-довбанки – від бажаючих сфотографуватися з ними відбою не було. Про персонажа на возі й говорити годі: він такий колоритний, що якби не пильнували, то, напевно, поїхав би в інший район – на фотосесію.

Зустрічали почесних гостей на чолі з головою Харківської обласної державної адміністрації  Ігоря Райніна дві куми, фольклорний гурт «Кегичівські піснярки» і, звичайно ж, голови Кегичівської районної державної адміністрації Роман  Гончаров та Кегичівської районної ради Валентин Черніков. Зрозуміло, що «і чарка, й шкварка, й коровай», а разом з ними й вареники у такі моменти стають доречними, як ніколи.

На головній сцені Великого Слобожанського ярмарку від Кегичівщини виступили вокальний жіночий гурт с. Андріївка «Калинонька». Перший дебют на обласній сцені цього колективу вдався на всі сто відсотків: і костюми гарні, і голоси звучні та злагоджені, і репертуар цілком ярмарковий. Натомість солістка Районного будинку культури Ірина Кірякіна вражала ліричністю і романтичністю, а її колеги Юлія Лимар та Ірина Карунська — нестримною енергетикою і запальним характером вокальних композицій.

Великий Слобожанський ярмарок — це велика, клопітка, творча праця. Але це також можливість гідно представити свій район в області. Однозначно, це потребує фінансових інвестицій, залучення до підготовки усіх галузей району, людського потенціалу і  неординарності. З року в рік це стає все важче. На щастя, у нас  на Кегичівщині є невтомні майстри, є генератори цікавих ідей, є небайдужі до іміджу свого краю люди, є справжні патріоти своєї землі – на цьому й тримаємося!

(За інформацією сайту Кегичівської РДА)

 

Великий Слобожанський ярмарок-2015